labdien! gribetu uzinat pec ka izveleties krasošanas pistoli un cik mm sprausla ir vajadzīga? Kā lai izvēlas pareizu srauslas izmēru?

11.08.2009 mareks sumlennijs [2485]
Krāsošanas pistoles izvēles pamatā ir vairāki kritēriji:
1. Krāsošanas pistoles tipa izvēle ir atkarīga no objektiem kas tiks krāsoti.
 Vieglo automašīnu un citu izmērā samērojamu detaļu krāsošanai ir parocīgas pilna izmēra krāsošanas pistoles ar materiāla pašteces padevi no augšējās bāciņas. Lielu vertikālu virsmu (piem. autobusi vai konstrukcijas) krāsošanai izmanto pilna izmēra krāsošanas pistoli ar apakšējo materiāla padeves trauku. Nelielu detaļu krāsošanai parocīgas ir t.s. "Mini" krāsošanas pistoles ar augšējo materiāla padeves bāciņu. Dizaina darbiem,  zīmēšanai  un smalku līniju krāsošanai izmanto aerogrāfus.
 
2. Materiāls kas tiks uzklāts ar krāsošanas pistoli.
Vairumam mūsdienīgu sedzošo krāsu un laku uzklāšanai nepieciešamais dīzes izmērs ir 1.3 ~1.4mm, gruntsmateriāliem 1.5 ~1.7 mm., izsmidzināmēs poliestera špakteles uzklāšanai nepieciešams 2.0~2.5 mm dīze.
 
3.Krāsošanas pistoles iekšējās uzbūves tips - konvencionālā (augstspiediena), HVLP, LVLP. Vairāk par šiem tematiem var atrast mūsu mājas lapas Forumā.
Atkarībā no šī tipa raksturojas materiāla uzklāšanās īpašības, ekonomiskums, pistoles gaisa patēriņš u.c. Konvencionālais tips ir nosacīti vissenākais, HVLP ir 90 gadu vidus tehnoloģija, LVLP ir jaunākā. LVLP sistēmas pistoles izceļas ar nelielu gaisa patēriņu (nav nepieciešams ļoti jaudīgs kompresors) un materiāla pārnešanas koeficentu 72 % un augstāku.
 
4.Ne mazāk svarīgs faktors  instrumenta izvēlē ir tā izgatavošanas kvalitāte, cenai, rezerves daļu pieejamībāatbilde bija noderīga:
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem