Sveiki,ir attīrīta auto grīda,arkas,lonžeroni,nu pilnīgi visa mašīnas apakša,notīrīta tā,ka vietām rūpnīcas grunts,vietām pliks bleķis,jautājums kā labāk apstrādāt ,ir doma skābo grunti,tad kaučuka mastiku,tad bituma
vēl jautājums ar ko skābā grunts atšķiras no pildošās akrila

11.01.2013 Kristaps [2283]
Skābā grunts ir primārā grunts - to uzklāj tikai uz tīra metāla (dzelzs, alumīnij s, cinks). Gruntij piemīt aktīvas pretkorozijas aizsardzības iedarbība uz tīru metālu (nevis rūsējušu). Skābajai grunti nav virsmas nelīdzenumu aizpildošās īpašības, jo to uzklāj plānā kārtā vai divās (~10-20 mkr.). Skābo grunti vienmēr ir jāpārklāj ar pildošo grunti, un pēc iespējas ātrāk, lai mitrums neiedarbotos uz metālu caur plāno skābās grunts kārtu. Skābā grunts nekad netiek slīpēta.
 
Pildošā grunts ir sekundārā grunts - to uzklāj uz primārās grunts vai noslīpētas špakteles, vecā krāsojuma. Pildošajai gruntij nav izteiktu pretkorozijas aizsardzības īpašību, tapēc to nav ieteicams klāt tieši virsū uz tīra matāla. Galvenā nozīme ir sīku virsmas defektu (slīppapīra atstātas švīkas, špakteles poras u.t.t) aizpildīšana un triecienu amortizējoša slāņa izveidošana starp pamatni un krāsu. Pildošā grunts var tikt uzklāta vairākās kārtās līdz  pat 300 mkr. biezumam, un vienmēr teik slīpēta.
 
Jūsu gadījumā es ieteiktu pievērst uzmanību 2 komp. epoksīdu gruntij, piem. MIPA EP Grundierfiller epoksīdu grunts . Šim materiālam ir labas saķeres īpašības ar dažādām noslīpētām un attaukotām virsmām, tai skaitā ar tīru metālu ,labas pretkorozijas īpašības, tā ir ļoti blīva pēc struktūas, un pēc uzklāšanas un nožūšanas var tikt atstāta tālāk nepārklāta uz ilgāku laiku.
Uz tās var klāt virsū pretkorozijas aizsargmastikas.
 
Vietās, kur neizdodas izslīpēt rūsu līdz tīram metālam (paliek krāteros) virspirms ieteicams lietos korozijas iekonservētāju , piem. MIPA Rustversiegelung
 


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem