ar divkomponentu akrilkrâsu (60 mikrometri).
Krâsa : balta RAL 9010. ir nepiecišams Pārkrāsot metāla konstrukcijas lielas plakanas virsmas ar kopējo platību 560 m2.
Cik daudz krāsas ir nepieciešams? kādi instrumenti ir nepieciešami

04.01.2011 Valdis [4341]
560 m2 nokrāsošanai nepieciešams 80 Ltr krāsas+ 40 Ltr cietinātājs + 5 Ltr šķīdinātājs.
Lielu plakanu laukumu krāsošanai ērti ir izmantot krāsošanas pistoli ar apakšējo materiāla padeves trauku.
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Edgars
01:58 - 06.02.2014
Sveiki! Kas varetu but pie vainas ka nevar nokrasot vienmerigi masinas jumtu paliek svitrains/vilnjains? Vai pie vainas varetu but kad tiek izmantots parak atrs skaiditajs?
Paldies
Armands » Edgars
Šajā gadījumā iemesli var būt virkne - sākot ar to, ka krāsošanas pistoles kūlis nav vienmērīgs (jābūt regulāram ovālam, uzpūšot uz kontrolplanšetes), materiāla vizkozitāte ir pārāk augsta, izmantots pārāk ātrs cietinātājs (arī ātrs vai nepiemērots šķīdinātājs, piem. 646), pārāk biezi un daudz uzklātas kārtas, tempereatūras režīms - detaļas virsma vai gaisa temperatūra par augstu u.c.
 
Vairāk informācijas par krāsojuma defektiem, to cēloņiem un novēršanas iespējām skat. mūsu mājas lapā http://autokrasas.lv/?gid=62&p=nxt
Ilja
14:53 - 03.17.2014
Sveik! Gatavoju lietus diskus vasarai ar parkrasosanu. Interese, kadu grunti un krasu izveleties? Disku krasa neder melnas krasas trukuma del.
Armands » Ilja
Ja strādāsiet ar aersolu, alumīnija diskiem piemērota ir kodinošā grunts ar pildošām īpašībām, piem. MIPA Etch filler HB.
Standarta sudraba disku krāsa aerosolā ir vairāki veidi - ar smalkāku graudu, ar rupjāku, gaišāks alumīnijs, tumšāks alumīnijs (jāskatās un jāizvēlas veikalā uz vietas, vid. cena EUR ~6.00 (500 ml. aerosols). Papildus spīdumam un aizsardzībai var pārlakot ar caurspīdīgo laku.
 
Krāasojot ar pistoli tad analoģiski jālieto vispirms saķeres gruntrs( skābā), tad pa virsu pildošā grunts, tad bāzes krāsa (sudrabs) un visbeidzot laka.
kristaps
22:09 - 03.10.2014
sveiki, kādu ieteiktu krāsu pistoli iesācejam, krasot metalikas krāsu, kādu dīzi un kādās cenās??
Armands » kristaps
Izvēloties krāsošanas pistoli jāpievērš uzmanība sekojošām niansēm:
 
1) dīzes izmērs - ja pamatā strādāsiet ar metālikas bāzes krāsām -dīze 1.3 mm.; ja vairāk izmantosiet 2K akrilkrāsas un lakas 1.4 mm, ja viena pistole abos gadījumos , tad 1.4 mm. Gruntēšanai 1.7 -1.8 mm.
 
2) mājas darbnīcas apstākļos ja nav laba ventilācija (gaisa plūsma) labākas būs LVLP vai HVLP sistēmas pistoles, jo tām ir koncentrētāks krāsas kūlis, un pie krāsošanas mazāk saceļ putekļus telpā. (vai tam ir būtiska nozīme)
 
3) darba intensitāte un atvēlētais budžets krāsošanas pistolei (piem. līdz EUR 50, līdz EUR 130, līdz EUR 400). Jo augstāka cena, jo instruments ir kvalitatīvāks, precīzāks , ar ilgāku kalpošanas laiku, tam ir iespējams mainīt rezerves daļas u.t.t) Ja jānokrāso dažas detaļas gada vai divu laikā, iespējams ka neatmaksājas ieguldīt dārgā instrumentā, piemērotāks ir "budžeta" klases instruments, vai arī ir iespējams krāsošanas pistoli iznomāt konkrētam darbam.
 
4) kompresora saspiestā gaisa ražība Ltr./ min, un resīvera (balona) tilpums - skat uz kompresora vai instrukcijā.
 
Vairāk informācijas par mūsu piedāvāto krāsošanas pistoļu sortimentu un to specifikācijām - autokrasas.lv sadaļā KRĀSOŠANAS PISTOLES
Arvīds
11:42 - 03.09.2014
Sveiki! Gribēju pajautāt par kompresora parametriem ir doma iegādāties kompresoru, priekš krāsošanas sagatavošanas darbiem un prieš krāsošanas mājas apstākļos. Kompresors ir ar 100l resiveru gaisa ražibu 430l/min un jaudu 2,8kw. Vai ar šadu pietiktu, lai darbinātu ekscentra slipmašinu un krāsošanas pistoli, lai varetu nokrāsot, piemēram universāļa jumtu? Vai kompresora rašība ir noteicošā, vai arī izplūstoša gaisa daudzums?
Armands » Arvīds
Šajā gadījumā atbilstošākais instruments no mūus sortimenta būtu "budžeta" klases AUARITA MP-400, ar dīzi 1.4 mm., cena EUR 49.80.
 
Gruntēšanai vēlams atsevišķu pistoli -  gruntsmateriālus ir grūtāk izmazgāt no pistoles pēc lietošanas , un tas var atstāt defektus pie krāsošanas un lakošanas, turklāt optimālie dīzes izmēri atšķiras gruntēšanai un krāsošanai. Gruntēšanai izmanto robustākus pistoles modeļus, jo gruntsmateriāi agresīvāk nodeldē adatu un dīzi, kas, izmantojot vienu un to pašu pistoli gruntēšanai un krāsošanai,  negatīvi atsaucas uz vienmērīgu krāsas uzklāšanas kvalitāti (piem. metālikas). Ja tomēr izmanto visam vienu krāsošanas pistoli, grunts darb amaisījumam jāpievieno vairāk šķīdinātāja, kas prasa papildus kārtu uzklāšanu un laiku starpžāvēšanai.
 
"Budžeta" klases pistolēm nepiedāvā remonta komplektus - pistoles ražotājs komplektē ar dažāda izmēra dīzēm jau starndartā uzreiz. Pistoles resurs ir izsmelts, kad ar tīrīšanu un regulēšanu vairs nav iespējams panākt optimālu sniegumu.
Juris
19:21 - 02.26.2014
Sveiki!
Vēlētos uzzināt, pie cik bāru spiediena būtu jauzklāj laka ar HVLP 1.4 dīzes pistoli un cik cm pistolei jāatrodas no krāsojamās detaļas? Paldies!
Armands » Juris
Precīzi dati var atšķirties dažādiem HVLP sistēmas krāasošanas pistoļu modeļiem un ražotājiem . Vispārēja informācija ir sekojoša - darba spiediens (pie nospiesta gaiļa) ir ~ 2 bar., pistoles attālums līdz krāsojamajai virsmai ~ 15 cm.
Arvīds
22:12 - 11.11.2013
Sveiki!
Nopirku auto, bija vizuali laba stavokli, pec nedelas paris diena palija lietus, tad uz jumta pamaniju daudzus tadus, ka apalus, pelekus pleķīšus un vietam laka lobās nost,tie pleķi pa visu jumtu, nost nemazgajas. Ko iesakt? Kadi lētākie varianti? jau iepriekš paldies!
Armands » Arvīds
Tas ir krāsošanas defekts kura iemesls ir tehnoloģijas neievērošana vai zemas kvalitātes materiāli (bāzes krāsa ir pāržāvēta pirms lakas uzklāšanas;  
lakas cietinātājs bojāts vai pievienots nepareizās proporcijās; pārāk biezi uzklāta laka)
 
Diemžēl šajā gadījumā lai novērstu defektu virsmas ir jānoslīpē, jāaatauku, jāuzklāj jauna bāzes krāsa un jāpārlako.
 
Jebkuru jautajumu vai neskaidribu gadijuma, droši zvaniet vai rakstiet!
reinis
20:00 - 11.08.2013
Sveiki!
Mans jautājums ir par krāteru rarādīšanos pēc lakošanas. Izteikti daudz un ļoti dziļi, praktiski neiespieejami izslipet pirms pulēšanas Nevaru atrast iemeslu kāpēc tie parādās. Kompresors eļļu nedzen, filtri tīri. Pirms tam nekad nav bijis problēmu ar lakošanu. Sagatavošanas procesā viss tiek darīts kā vajag. Vai iespējams ka vaina ir gaisa šļaukās. Ar laiku varbūt kondensats saēd gumiju?
Paldies
Armands » reinis
Biežākie iemesli šajā gadījumā ir saistīti ar:

* virsmas nepilnīgu attīrīšanu pirms krāsošanas ( uz atsevišķām detaļām var
būt palikuši grūti noņemami traipi no iepriekšējas pārmērīgas auto
kosmētikas lietošanas, tai skaitā silikonus saturoši sastāvi)
* eļļas klātbūtne saspiestā gaisa līnijā (kompresors sit eļļu, netīras
šļaukas, piesārņoti filtri)
* telpā kurā veikta krāsošana (vai savienotā blakus telpā) ir izpūsti
aesololi kuri satur silikonus, piem. interjera paneļu tīrītājs vai silikonu
smērviela vai pulieri u.c.

Pamēģinat izmainīt kādu no faktoriem, lai ar izslēgšanas metodi atrastu
iemeslu - piem. cits kompresors un gaisvadi, cita telpa, cits auto vai
detaļas, trauki kurā tiek sagatavoti krāsasu materiālu darba maisījumi, paši
materiāli no citas partijas vai piegādātāja.

Edgars
07:32 - 07.12.2013
Labdien, tika iegādāts no degušas auto spārns kuram no ārpuses sāka no karstuma laupīties nost krāsa un no iekšpuses apdegums klūvis dzeltens. Kā uzsākt apstrādes procedūru, berst visu līdz tīram metālam kur ir apdedzis? Kā pareizi apstrādāt, ko darīt?
Armands » Edgars
Vietās kur krāsojums ir apdedzis (vai sācis lobīties), noteikti jāslīpē līdz tīram metālam. Vietās kur krāsojums ir vizuāli labā stāvoklī, noslīpē ar P 240-P320 (sauso) līdz stabilai virsmai. Ja nepieciešams špaktelēt, tās vietas arī noslīpē līdz tīram metālam ar P80, attauko ar silikonu noņēmēju attaukotāju. Peč špakteles slīpēšanas uz detaļas, vai vietās kur atsedzas tīrs metāls, uzklāj primāro kodinošo (skābo) grunti, pēc 30 min. bez starpslīpēšanas pārklāj visu detaļu ar pildošo grunti. Pildošo grunti noslīpē nobeidzot ar P800-P1000 (ar ūdensisturīgo) vai P400-P500 sauso slīpapīru, virsmu vēlreiz attauko pirms krāsas uzklāšanas.
Par cik detaļa ir bijusi bojāta (apdegusi), krāsošanas sagatavošana un krāsošana jāveic arī no iekšpuses, atskaitot špaktelēšanas un pildošās grunts operācijas.
Druvis
09:01 - 07.11.2013
Labdien. Sakiet lūdzu, kāda ir pareizā secība virsmas sagatavošana krāšaošanai,ja ir nelielas buktītes mašinas virsmu detaļās (domāju,slīpēšanam špaktelēšana, gruntēšana un citas darbības ja nepieciešams)

Paldies.
Armands » Druvis
Šis ir pietiekami komplicēts jautājums lai uz to atbildētu pāris teikumos. Mēs esam izstrādājuši informatīvu materiālu un publicējuši autokrasas.lv mājas lapas sadaļā Tehniskā informācija par tēmu "Virsmu sagatavošana krāsošanai" .
 
Lūdzu iepazīstaties ar šīm publikācijām, domāju ka atradīsiet meklētās atbildes.
Būšu priecīgs atbildēt uz Jūsu jautājumu par konkrētu materiālu vai tehnoloģiskā procesa posmu.
Dzintars
15:16 - 07.05.2013
Sveicināti!
Vēlējos uzzināt vai detaļas pārkrāsošanas gadījumā ir būtiski uzklāt gruntskrāsu, vai arī pietiek, ja vecā krāsa ir noslīpēta ar ~P800? Virsmai ir vecās krāsojuma diezgan būtiski defekti..notecējumi..(auto durvis)
Un ja nepieciešama grunts, tad jāslīpē līdz tīram metālam vai arī grunti var uzklāt uz pieslīpēta vecā krāsojuma?
Paldies..
Armands » Dzintars
Ja krāsojums ir labā stāvoklī, bez švīkām, krateriem u.t.t, pietiek tikiai nomatēt ar P800 ūdensizturīgo (zem 2k akrilkrāsas) vai P1000 ( metālikai). Ja ir iepriešminētie defekti, tad slīpēšana, špaktelēšana, gruntēšana, slīpēšana. Vecais krāsojums nav obligāti jāņem nost līdz tīram metālam, bet līdz stabilai virsmai.
Rolands
21:41 - 06.27.2013
Sveiki, lieta tāda, ka tika nokrāsots bagažnieka vāks, divas pilnas kātras krāsa, un divas pilnas laka, kad nožuva, lakā parādijās mikro lakas tādi kā punktiņi pilieniņi,krāsa tika nožāvēta kā vajag, vai ir iespējams, ka tas ir no mitruma gaisa šļaukās, jo kad atvieno pistoli no šlaukām liekas ka mitruma tvaiku izsit?

un kas notiek, ja kompresoram kaut kas sagājis grīstē un eļļu sit sistēmā? vai tad veidojas krāteri vai kā?

nevaru saprast kas ir pie vainas, kompresoram kaut kas noticis vai mitrums šļaukās...

Armands » Rolands
Neredzot krāsošanas defektu ir grūti pateikt īsto iemeslu. Jā, no liela kondensāta gaisa padeves sistēmā uz krāsojuma/ lakojuma var rasties mitruma "ieslēgumi", taču tie ir salīdzinošio lieli, neregulāri un izkliedēti. Ja lakojumā ir daudzi mazi punktiņi (kā adatas dūrieni) lielākā laukumā, tas norāda uz to ka lakojums ir "uzvārījies". Par iemeslu tam ir nepietiekams kārtu starpžāvēšanas laiks, pārāk daudz vai biezi uzklātas kārtas. Īpaši izteikti tas parādās kartstā laikā, kad vizuāli izskatās ka uzklātās lakas slāņa virskārta ātri "apraujās" bet apakšējie un dziļākie slāņi vēl ir slapji. Neļaujot vienmērīgi visai lakas kārtai nožūt visā dziļumā, un uzklājot nākamo lakas kārtu, šķīdinātājs tiek iesprostots zem apakšējās lakas virskārtas. Mēģinot izkļūt uz āru šķīdinātājs arī saveido daudzus sīkus mikro krāterus lakojuma žūšanas procesā.
Ja kompresors sit ārā eļļu uz krāsojuma parādās t.s "zivju acu" defekts - neregulāri izkaisīti zivju acu formas burbulīši līdz pat 1-1.5mm diametram.
Kristaps
00:11 - 06.27.2013
Sveiki!
Kādu krāsošanas pistoli labāk izvēlēties ?, lai būtu optimālākais variants, lai varētu gruntēt ,krāsot,lakot budžets līdz 100ls

Kompresors man ir šāds > 3 fāžu, Jauda 3.0kW, 400V, 541l/min, boilers 200l

Paldies!
Armands » Kristaps
Jūsu kompresora parametri bez problēmām "pavilks" jebkuras sistēmas 
krāsošanas pistoli. Jautājums ir - viena pistole visam vai tomēr divas?
Ja viena, tad varētu būt STAR SMV-106F ar dīzi 1.4 mm 
http://autokrasas.lv/?p=art&art=539, taču tas ir liels kompromiss 
uzklāt metālikas bāzes krāsu un pildošo grunti ar vienu dīzes izmēru).
Ja divas, tad ņemot vērā Jūsu budžetu, varētu būt STAR SMV-106F ar 
dīzi 1.3 mm (vai STAR SV-106F, ja svarīgi ir mazāk saceltie putekļi un 
materiāla ietaupījums, zaudējot krāsošanas procesa ātrumu), otru 
gruntēšana no "budžeta sērijas Auarita H-827 ar dīzi 1.7 mm 
http://autokrasas.lv/?p=art&art=387.

Valerijs
21:40 - 06.26.2013
Sveiki! Man tāds jautājums Jums, man audi a3 krāsoja priekšējās durvis, jo bija nolekusi vietām krāsa, bet pēc krāsošanas sākas problēmas, durvis jau ir krāsotas 4 reizes, katreiz kad nokrāso pēc aptuveni 1-2 nedēļas krāsu paceļ, uzpūš augšā, kad nokrāso viss ir ok, nožūst arī viss ok, bet pēc laika paņem un uzpūš burbuli kādā vietā! Tagad pēdējo reizi uzpūta mazus burbulīšus!
Es kaut ko tādu dzirdēju ka tā verētu būt statiskā strāvas iedarbība, ka vajagot pirms tam ar kaut kādu speciālu vielu apstrādāt virsmu.
Arī ievēroju, ka krāsa tiek pacelta, kad mašīna ir pastāvējusi karstā dienā saulē un tad uznak lietus un negaiss, pēc tā krāsa uzpūšās.
Armands » Valerijs
Statiskā strāva šeit nebūs iemesls (turklāt el. statiski uzlādējas tikai plastmasas detaļas - Jūsu gadījumā durvis ir no tērauda loksnes).
Grūti ir pateikt kas tieši ir par lietu, neredzot detaļu un nezinot kādi materiāli uzklāti, cik kārtās u.t.t. Iespējams ka uz detaļas ir izveidojies nenosakāmu kārtu "pīrāgs" no iepriekšējiem remontiem - špakteles, dažādas gruntis cita uz citas, kā arī pieļautas kļūdas detaļas sagatavošanā un krāsošanā (piem. špaktele slīpēta ar ūdeni, virsmas nav notīrītas, attaukotas u.t.t).
Lai defektu novērstu pilnībā, diemžēl optimālākais  risinājums ir problemātiskās vietas noslīpēt līdz tīram metālam, un tad sākt visu no sākuma, ievērojot  pareizu procesu un tehnoloģiju. Dažos gadījumos ātrāk un lētāk ir sameklēt labā stāvoklī lietotu, nebojātu detaļu un to pārkrāsot vajadzīgajā tonī, nekā mocīties ar esošo.
Kārlis
15:04 - 05.26.2013
Sveiki. Sagatavojot plastmasu krāsošanai ir no sākuma jānoslīpe? (ar kādiem smilšpapīriem to darīt un cik daudz vaig slīpēt?) Pēc tam tā noteikti ir jāattauko un jānogruntē? (pēc grunts uzklāšanas ,kad tā ir nožuvusi to var noklāt jau ar pirmajām krāsas kārtām?
Armands » Kārlis
Plastmasas virsmām ir komplicēts sagatavošanas process, kas lielā mērā atkarīgs no pašas detaļas un tās stāvokļa.
Lai precīzāk atbildētu uz jūsu jautājumu būtu nepieciešama papildus informācija par krāsojamo detaļu:
1) vai plastmasas detaļa ir jauna (orģinālā vai neorģinālā, rūpnieciski gruntēta/ negruntēta), lietota nekrāsotā veidā uz auto, bijusi iepriekš krāsota/ gruntēta vai tīra plastmasa?
2) vai detaļas virsma ir pietiekami gluda lai to varētu pārkrāsot bez papildus špaktelēšanas un gruntēšanas ar filleru?
3) vai paturot uz detaļas 3-5 min. autokrāsu šķīdinātājā samērcētu lupatiņu nemainās virsmas struktūra?
4) kāds ir plastmasas tips (uzpresētas burtu kombinācijas usz detaļas iekšējās virsmas?

Diemžēl uz jūsu norādīto e-pasta mehs223@inbox.lv adresi neizdodas nosūtīt informāciju!
Edijs
00:03 - 04.14.2013
Sveiki! kādu pistoli jūs ieteiktu pusprofesionālai lietošanai, lai varēu pūst gan akrilu, gan metālika krāsas? budžetā lidz 200ls.
Armands » Edijs
Manā skatījumā krāsošanas pistoļu piedāvājums cenu grupā līdz Ls 200 Latvijā ir ļot šaurs. Pamatā ir segments līdz Ls 100 vai "premium A" klase līdz Ls 300 un vairāk , kas balstās uz 3 vadošajiem ražotājiem - Iwata, DeVillbis un Sata.
 
Jūsu jautājuma sakarā, domāju ka būsiet ļoti apmierināts ar kādu no jaunajām STAR SMP-106F; SV-106F vai STAR SLV-4000F krāsošanas pistolēm, turklāt budžeta līdz Ls 200 ietvaros iekļaujas arī stacionārais smalkās attīrīšanas gaisa filtrs, un citi piederumi, ja tādi protams ir nepieciešami.
 
Lūdzu apskatiet piedāvājuma detaļas mūsu mājas lapā (spiežot uz iekrāsotās saites šī e-pasta tekstā), un ja ir interese par konkrētu pistoles modeli vai vairākiem, es labrāt atbildēšu Jums par katru detalizēti. Tāpat būtu svarīgi zināt Jūsu kompresora parametrus - saspiestā gaisa ražību (Ltr./min), resīvera tilpumu, (ltr) un kādus krāsošanas darbus biežāk veiciet - atsevišķu detaļu krāsošana, piekrāsošana, pilna auto vai lielu detaļu krāsošana, metālikas, perl. vai akrilkrāsa, laka u.c.
Arnis
10:59 - 03.30.2013
Sveiki! Kadu krasosanas pisoli vislabak izveties, no jusu piedavatajam, kuru var izmantot ka universalo-lakam, akrilam, gruntim un bazes krasam..
Armands » Arnis
Vispirms jāsaka ka "universālā" krāsošanas pistole dažādiem materiāliem tas ir kompromiss, jo katra materiāla specifikai optimāli ir konkrēts krāsošanas pistoles tips un  dīzes izmērs. Ja nav iepriekšējas pieredzes darbam ar krāsošanas pistoli, iesākumā piemērota būtu tradicionālā augstspiediena tipa krāsošanas pistole no "budžeta" sērijas ar dīzes izmēru 1.4 mm, piem. Auarita H-827. Šis instruments ir samērā "robusts", vieglāk "piedod" kļūdas uzstādījumos, materiāla viskozitātē, gaisa spiedienam u.t.t. Ieteicams komplektēt ar spiediena regulatoru - manometru un pēc vajadzības ar kondensāta filtru.
Ja atļauj līdzekļi, apskatiet "šībrīža jaunumu" STAR SMP-106F -teicamu vidēja spiediena krāsošanas pistoli, ar dīzi 1.4 mm (komplektā ar orģinālo manometru regulatoru, Ls 88.00).
Andrejs
22:03 - 03.14.2013
Sveiks-gribu pārkrāsot niķelēto radiatora resti uz melnu? ko vajag lai krāsa ar laiku nenolobās. Tikai grunts un krāsa.? PALDIES IEPRIEKŠ.!
Armands » Andrejs
Nepieciešams virsmu noslīpēt ar P280-P320 abrazīvu, attaukot un kā saķeres nodrošinātāju uzklāt plānā kārtā kodinošo (skābo) grunti, piem. Mipa Activprimer.
Pēc tam ieteicams pārgruntēt (bez starpslīpēšanas) ar pildošo grunti, kas pilda virsmas izlīdzinošo un amortizējošu funkciju. Pēc pildošās grunts slīpēšanas un attaukošanas var pārklāt praktiski ar jebkuru sedzošo krāsu.
juris
11:36 - 03.09.2013
Sveiki interesētu auto rūsas noņemšana un piekrāšošana-uz aizmugurēja vāka apm 3 cm ,gar durvju salaiduma vietām ari tādi paši divi plankumi un uz sliekšņa pie durvju salaiduma,auto ir škoda octavia universāls 2006 gada zilā krāsā,ar apt.kadam izmaksām būtu jārēķinās,paldies.
Armands » juris
Mēs neveicam auto krāsošanas darbus, lūdzu interesējaties par darbu izmaksām piem. pie mūsu sadarbības partneriem (reklāmas baneri mājas lapā).
Ja domājat patstāvīgi veikt remonta piekrāsošanu mājas apstākļos ar aerosoliem, aptuvenās materiālu izmaksas jūsu aprakstītajā gadījumā (rūsas konservants, abrazīvi, attaukotāji, grunts, krāsa, laka, pulierpasta) ir robežās Ls 25-30. Taču jāņem vērā ka ar aerosoliem ir komplicēti veidot piekrāsošanu (iekrāsošanos vecajā krāsojumā), kas jūsu situācijā ir nepieciešams, un gala rezultāts būs atšķirīgs no profesionāla krāsojuma.
Vidējās tirgus cenas profesionālam remontam (trīs piekrāsošanas ar salaidumu un virsmas pirmapstrāde) maksā ~Ls 80-100
Juris
12:39 - 01.24.2013
Labdien, interesē krāsošanas pistole un izvēle ir starp Divām "Star" pistolēm SMV-4000F un SLV-4000F, plānots krāsot ar akrila un metāliskajām autokrāsām, kā arī uzklāt laku, bet tā kā tas tik darīts mājas apstākļos un negribās lai krāsas putekļu daudzums gaisā būtu liels ta SLV-4000F būtu labāks variants, tik kā tam ir ar lakas uzklāšanu, cik lasīju ta varētu rasties šādas tādas grūtības lai panāktu labu lakas slāni
Zigmārs » Juris
Sveiki.
    Saprotu, ka kompresors ir pietiekoši ražīgs- ir iespējams saražot 280-360 ltr/min saspiesta gaisa? SMV pistolei vajag vismaz 300ltr/min, SLV- 280ltr/min.
    Kā jau pareizi minējāt, šīm pistolēm ir divas atšķirības. 1) SLV darba spiediens ir 1.1-1.3bar, bet SMV- 1.8-2.0bar; 2) SLV ir HVLP tipa, bet SMV- LVLP tipa.
    Darba spiediens iespaido krāsošanas putekļu veidošanos- jo mazāk putekļu, jo efektīvāka materiāla pārnese uz virsmu, kvalitatīvāks beigu rezultāts.
    Pistoles tips.
LVLP- mūsdienās tika izgudrots ūdens bāzes krāsu krāsošanai, kur ir nepieciešams precizāka krāsas uzklāšana. Tāpat šī tipa pistoles ļoti labi strādā ar ķimijas krāsām, kurās ir piesātināts daudzums ar perlamutriem, smalkajām, gaišajām metālikām- mazāk "zīmē" oreolus.
HVLP- 21.gs. populārākais pistoles tips. Viens no iemesliem bija HS laku parādīšanās- ar lielu blīvumu un maziem zudumiem. Lakas un parastās krāsas uzklāj blīvāk, koncetrētāk vienā kārtā.
    Ar abu tipu pistolēm var uzklāt gan bāzi, paraso krāsu, gan laku. Ar Star SLV4000F būs lēnāk "jākustās", uzklājot laku; ar SMV4000F būs jāsamazina bāzes krāsas padeve, jāpalielina kūļa platums.
 
    Tomēr, vairāk universāla pistole būs SMV4000F, ja neskaita puteķlu veidošanos pret ekonomiju.
Egons
21:35 - 12.26.2012
sveiki, nezinu kam jautāt , ceru varat palīdzēt. mājās ierīkota krāsošanas telpa mēbeļu krāsošanai. 4*5*2,5. gribu ierīkot nosūkšanas sistēmu caur speciālu filtru. jautājums vai nosūkšanas turbīna- ventilātors jāliek sprādziendrošs vai parasto? un cik jaudīgs tas vajadzīgs 50 m3 telpai? paldies.
Armands » Egons
Par cik darbs varētu būt ar organisko šķīdinātāju krāsām, sprādzindrošs ventilators ir nepieciešams.
Krāsošanas telpas izmēri pēc jūsu rakstītā šķiet ka varētu būt apmēram 6.5m x 3.2 x 2.3 (augstums). Nosūces ventilatora jauda šajā gadījumā atbilst no 5 -7.5 kW.
Visprecizāko informāciju par pašbūvētas krāsošanas telpas aprīkojumu (ventilatoru tipu, jaudu, filtru laukumu, gaisvadu šķērsgriezumu u.tt. jums atbildētu specializētas ventilācijas montāžas firmas sertificēts projektētājs. kā piemērs firma S&P Baltics.
Artis
23:40 - 09.19.2012
Sveiki.
Ļoti interesē kā pareizi noregulēt gaisa spiedienu RP krāspistolei.
Jūsu veikalā piedāvātajiem materiāliem pielietošanas instrukcijā ir norādīts gaisa spiediens HVLP pistolei, bet ne RP.
Armands » Artis
RP (Rreduced Presure) sistēmas krāsošanas pistole strādā kā klasiskā augstspiediena pistole, bet ar samazinātu gaisa spiedienu un materiāla pārnešanas koeficentu kā HVLP. Faktiski tā ir starpposms no augstspiediena uz HVLP, apvienojot abu iepriekšējo priekšrocības - uzklāšanas ātrums un krāsu materiāla "plūstamība" no augstspiediena pistoles un materiāla ekonomija no HVLP.
Praksē RP visbiežāk pielieto tieši lakošanai vai bāzes krāsai lielākos laukumos bez salaidumu veidošanas.
Darba spiediens piem. SATA jet3000 B RP modelim ir jāiestāda robežās no 2.0-2.5 bar atkarībā no izmantotā krāsu materiāla.
SATA mājas lapā ir atrodama tabula, kurā ir krāsu materiālu ražotāja spiediena rekomendācijas konkrētam produktam, piem. Nexa Autocolor, De Beer, Mipa u.t.t (nospiežot uz attiecīgā logotipa zemāk parādās materiālu saraksts un spiediena rekomendācijas).
Krāsu materiālu pielietošanas instrukcijās ir norādīti dati par nepieciešamo spiedienu ar lielu amplitūdu, par pamatu ir jāuzskata tieši konkrētā krāsošanas pistoles ražotāja rekomendācijas.

edgars
10:17 - 09.17.2012
sveiki gribu uzzināt cik aptuveni varētu izmaksāt pāris šviku aizkrāsošana uz aizmugurējā bampera . un vai tas nau jāpārkrāso pilnībā.
Armands » edgars
Ja švīkas ir līdz gruntij vai plastmasai (samitrinot švīku tā vizuāli nepazūd), pilnībā novērst bojājumu var tikai pārkrāsojot. Mēs paši neveicam krāsošanas darbus, taču to vidējās izmaksas ir Ls 30-60 robežās atkarībā no krāsas toņa un darbnīcas izcenojumiem.
Var mēģināt vizuāli padarīt bojājumu mazāk redzamu patstāvīgi aizkrāsojot švīku ar smalku otiņu vai "piepunktojot". Šim mērķim mēs varam izgatavot minimālu krāsas porciju pēc orģināla auto krāsas koda 50 ml- Ls 3.00.
Edgars
23:32 - 08.30.2012
Ir doma piekrāsot vietām mašīnai virsbūvi (bez krāsas salaidēja), bet vai varēs 2K krāsu pēctam pieslīpēt tā, lai neredz to pāreju krāsas no jaunās uz veco ?
Doma ir veco krādu iematēt un virsū nedaudz uzlaist un pēc tam noslīpēt jauno attiecīģi vecajai un pulēt.
Vai būs normāli?
Armands » Edgars
Jā, piekrāsošanas tehnikas lielos vilcienos ir pareiza. Salaiduma šķīdinātājs nav dārgs bet ļoti noderīgs (piem.100 ml cena ir L 0,80) un tā pielietošana ievērojami uzlabo salaidumu (sevišķi uz 2K akrila) veidošanu ar minimālu pulēšanu pēc tam. Ja nav iespējas tikt pie salaiduma šķīdinātāja uz pārejas robežvietām nobeigumā krāsas darba maisījumam pievieno papildus 10-15 % to pašu krāsas akrila šķīdinātāju un uzklāj no lielākas distances un samazinātu spiedienu (izvairoties no notecējumu veidošanās).
māris
11:45 - 08.22.2012
Labdien,
kuru "budžeta" sērijas krāsošanas pistoli ieteiktu izvēlēties iesācējam grunts, krāsas, lakas uzklāšanai? kompresors 500 ltr/min
Armands » māris
Grunts, krāsas un lakas uzklāšana ar vienu pistoli (dīzes izmēru) tas jebkurā gadījumā būs zināmu kompromisu variants, jo katram materiālam ir piemērots optimāls dīzes izmērs - piem. pildošās gruntis 1.6-1.8 mm, izsmidzināmā špaktele 2.0 -2.5mm, 2K akrilkrāsa 1.4-1.6 mm, metālikas bāzes krāsa 1.2-1.3 mm, lakas 1.4-1.6 mm.
Kā universālo pistoli mēs iesakām ar dīzi 1.4mm, ar piebildi, ka biezās pildošajās gruntīs tiek pievienota papildus šķīdinātāja porcija, un pistoli neizmanto špicšpaktelei.
Iesācējam saprotamāka un parocīgāka būs tradicionālā augstpiediena krāsošana spistole, kau arī jūsu kompresora parametri atļauj izmantot arī HVLP sērijas pistoles.
Minētiem parametriem mūsu piedāvājuma sortimentā atbilst AUARITA H-827 ar dīzi 1.4mm
Viktors
18:47 - 08.15.2012
Sveiki! Ir noņemti 2 slāņi krāsas motorollera plastmasai.Otrais slanis bijis rūpnīcā likts!Tagad ir doma tās plastmasas krāsot-šķērslis ir arī tāds,ka plasmasās ir plaisas.Kas man būtu jāpērk,lai plasmasa krāsošanas rezultāta būtu tuvu rūpnīcas tipa?
Armands » Viktors
Ja parteizi saprotu Jūsu jautājumu, tad plaisas plastmasas detaļā jānošpaktelē ar speciāli plastmasām domātu špakteli un jānoslīpē, pēc tam tīru plastmasas virsmu attauko un nogruntē ar plastmasu grunti, pēc tam visu detaļu pārklāj ar izlīdzinošo pildošo grunti, kuru arī noslīpē. Tad attauko un detaļa ir gatava krāsošanai.
Raimonds
07:37 - 08.06.2012
Lūdzu, vai varētu pastāstīt par HVLP pistoles regulēšanām? Esmu izmeklējies visu internetu, bet īsti skaidrībā netieku. Visi video, kuri ir youtube, krāsotāji krāsojot pistoli pārvieto diezgan ātri, apm. 1 - 2 m/s, bet, lai es sasniegtu tādu ātrumu, krāsas un gaisa padeve jāliek uz maksimāli atvēru, bet tad, lai arī krāsa klājas labi, malās ir diezgan lieli pilieni, apm 0.5 mm diametrā, t.i. nenotiek atomizācija. Ja samazinu krāsas padevi, tad atomizācija sāk sanākt, bet krāsošanas ātrums uz pusi lēnāks, līdz ar to, krāsojums dažās vietās sanāk kā zebra, sevišķi ar laku. Pistoles - Sumake HVLP 1109R 1,4 un Auarit H3000 1,3. Auarit ir SATA kopija, bet varbūt vaina tomēr pistolēs, un nāksies pirkt īsot SATA? Varbūt, ir kāda iespēja redzēt krāsošanu dzīvajā? :)
Neesmu profesionālis, tas vairāk kā hobijs.
Liels paldies par lapu! Latvijā vienīgā vieta, kur tik detalizēti uzzināt informāciju par krāsošanu. Varētu vēl meklētāju pielikt, vieglāk būtu atrast mani interesējošo informāciju vecajos rakstos.
Armands » Raimonds
Vispirms būtu nepieciešams noskaidrot vai jūsu krāsošanas pistoles gaisa patēriņš (Ltr/min.) atbilst kompresora ražībai.
HVLP sistēmas krāsošanas pistoles vidēji patērē ap 400 Ltr./ min, un attiecīgi kompresora gaisa ražībai jābūt vismaz 500 Ltr min., lai instruments strādātu pareizi. (pamaklējiet informāciju par jūsu pistoles parametriem uz iepakojuma vai internetā).
Krāsošanas ātrums, manuprāt nav izšķirošais faktors, izņemot gadījumus ja jūs tiešām krāsojiet ļoti lielus objektus (0.5 m/s ir pieņemams vairums auto krāsošanas operācijām). Fokusējaties uz vienmērīgu materiāla uzklāšanos, ne uz ātrumu.
Vienkārši nomainot pistoles ražotāju, piem. uz Sata, domāju ka nekas nemainīsies - skatieties uz instrumenta parametriem, kas atbilst jūsu apstākļiem, kompresoram un izmantotajiem materiāliem.
Mūsu mājas lapā ir "Google pielāgotā meklēšana", kas atlasa informāciju mājas lapas saturā, tai skaitā arī jautājumu atbilžu sadaļā.
Edgars
15:23 - 08.05.2012
Labiden! Ir doma nokrāsot bamperi kuram nav defektiem, bet vai ir nepieciešams nopūst to ar plastmasas grunti vai tikai nomatēt nogruntēt ar parasto gruti un krāsot?
Armands » Edgars
Jāvadās atkarībā no konkrētās situācijas:
a) bampers ir iepriekš krāsots un krāsa ir labā stāvoklī - nomatēt , attaukot , krāsot
b) bampers ir vietām špaktelēts, un atsedzas tīra plastmasa - tīru plastmasu rūpīgi attaukot, gruntēt ar plastmasu grunti;  špaktelētās vietas vai visu bamperi pārgruntēt (pirms tam nomatējot un attaukojot) ar izlīdzinošo grunti, pēc tam slīpēt, attaukot un pārkrāsot.
c) bampers ir jauns, negruntēta plastmasa - rūpīgi nomazgāt, attaukot, gruntēt ar plastmasu grunti, vajadzības gadījumā pārgruntēt ar izlīdzinošo grunti, slīpēt, attaukot krāsot. Ja nekrāsots bampers ir bijis lietošanā, pirms attaukošanas tas jāizkarsē pie 60 C apm. 30 min.
 
Vairāk informācijas skat. nodaļā Tehniskā informācija > Virsmu sagatavošana krāsošanai.
Gunita
13:44 - 08.02.2012
Labdien,
Jautājums- Vai ir iespējams pārkrāsot automātiskos, siltos, garāžas vārtus ar autokrāsu. Ja jā tad kādu izvēlēties. Vai var to izdarīt mājas apstākļos ar baloniņu?

Paldies
Armands » Gunita
Jā, to ir iespējams izdarīt, tikai jāņem vērā ka plastmasu krāsošanai ir specifiska un komplicēta virsama sagatavošana pirms krāsas uzklāšanas. Nepieciešami speciāli attīrītāji, attaukotāji, abrazīvi un grunts. Mājas apstākļos bez iepriekšējas pieredzes es to neieteiktu uzsākt. Tipiskais defekts neievērojot pareizu virsmas sagatavošanu - vēlāka krāsas lobīšanās no plastmasas detaļām.
Raimonds
16:32 - 07.20.2012
Labdien! Kādu krāsošanas pistoli labāk izvēlēties HVLP vai LVLP? Vai LVLP nezaudēs atomizēšanas kvalitātē? Vai Star pistoles priekš garāžas krāošanas būs pietiekami labas, vai jāpērk ko dārgāku?
Armands » Raimonds
Ja jūsu garažas kompresora gaisa ražība ir mazāka par 500 Ltr/min (500 Ltr/min. parasti tie ir divcilindru kompresori ar siksnas piedziņu no 3 kW un uz augšu) - doma par HVLP sistēmas krāsošanas pistoli jāatmet. Pašas abrivatūras HVLP atšifrējums ir High Volume Low Presure- kas nozīmē augsts gaisa patēriņš, zems izejas spiediens.
Attiecīgi  LVLP atšifrējās -zems gaisa petēriņš zems izejas spiediens. Tie ir parametri kas nepieciešami garažas apstākļiem - salīdzinoši mazjaudīgs kompresors un zems izejošā gaisa (krāsas kūļa) spiediens, ka savukārt nepacels no grīdas un telpas visus iespējamos putekļus.
Manuprāt optimāls variants (kā univresālā pistole 2K akrilam , bāzei , lakām , vieglajām gruntīm) ir STAR EVO T 4000 krāsošanas pistole ar dīzi 1.4 mm, komplektā ar spiediena regulatoru/manometru. Šis instruments ir LVLP sistēmas, patentēta tehnoloģija ar smalku materiāla atomizāciju (svarīgi metāliku uzklāšanai un piekrāsošanai), darba spiediens ir tikai 1.3 -1.7 bar, paredzēts arī ūdensbāzes krāsu uzklāšanai, izmantoti kvalitatīvi materiāli un komplektācija, katrai pistolei savs sērijas nummurs, gaisa patēriņš ~240 Ltr min.
 
Renars
23:18 - 07.15.2012
sveiki.
man ir vw t2 un es vēlētos viņu nokrāsot metāliski sarkanā krāsā,izņemot jumtu.
ko man vajadzētu?un cik man tas izmaksātu?
paldies.
Armands » Renars
No "budžeta" ARS vai SOLL gatavajie toņiem interesnts tonis ir piemēram Lada 128 (Burgundy) ar perlamutru.
1 Ltr krāsas maksā Ls 16.47 +0.5 Ltr krāsas šķīdinātājs Ls 2.20
Papildus nepieciešama caurspīdīgā laka - Omniline 2K HS Plastic 1 Ltr +0.5 Ltr cietinātājs +0.15 Ltr šķīdinātājs, kopā  maksā Ls 16.00.
Visai pārkrāsošanai nepieciešams apm. 4 Ltr krāsas un 4 Ltr lakas. (kopā Ls 138.68).
 

Krists
21:30 - 07.14.2012
Labdien. Interesē ķiršu sarkana krāsa priekš Audi a4 sedana. pilnībā pārktāsot no ārpuses. Sakiet cik krāsas nepieciešams un cik tas man izmaksātu. Paldies.
Armands » Krists
No "budžeta" ARS vai SOLL gatavajie toņiem interesnts tonis ir piemēram Lada 128 (Burgundy) ar perlamutru.
1 Ltr krāsas maksā Ls 16.47 +0.5 Ltr krāsas šķīdinātājs Ls 2.20
Papildus nepieciešama caurspīdīgā laka - Omniline 2K HS Plastic 1 Ltr +0.5 Ltr cietinātājs +0.15 Ltr šķīdinātājs, kopā  maksā Ls 16.00.
 Visai pārkrāsošanai nepieciešams apm. 3 Ltr krāsas un 3 Ltr lakas. (kopā Ls 104.01)
Matīss
19:40 - 07.05.2012
Sveiki, vēlējos jautāt cik varētu izmaksāt mašīnas krāsošana.?
Armands » Matīss
Auto pārkrāsošanas izmaksas summējas no virknes faktoru - virsbūves esošais stāvoklis (ja ir nepieciešama baulēšana, špaktelēšana, cīņa ar rūsu, auto marka un modelis), izmantotā krāsu tipa (parastā, metālika, perlamutrs, ksiraliks, hameleons),auto krāsotavas aprīkojuma līmeņa (atsaucas uz darbu kvalitāti) un konkrētas krāsotavas darba aizcenojumiem (stundas likme vai gabaldarbs).
Atbilde uz jūsu jautājumu var būt tikai aptuvena - robežās no Ls 300 līdz Ls 3000.
Māris
23:20 - 06.03.2012
sveiki.
Tātad tika iegādāts kompresors ar 100litru res. un pieklājīgu ražību, bet nav spiediena regulators. Ir augstspiediena pistole ar 1.5 dīzi, lētais gals, tā itkā derētu priekš gruntēšanas. vajag pistoli ar kuru var krāsot un lakot.
cik liela dīze nepieciešama?
spiediena regulatoru pirkt, montēt pašam kompresoram vai atsevišķi pistolei?
budžets ap 50ls, ko varat ieteikt?
Armands » Māris
Ja ir iespēja, ieteicams uzstādīt stacionāro (labāka gaisa attīrīšana, ilgāks darbības resurss, var nomainīt iekšējo elementu) smalko saspiestā gaisa filtru kondensāta/ eļļas putekļu atdalīšanai. Mūsu sortimentā ir STAR L906. Attīrīšanas pakāpe līdz 5 mikroniem. 
Ierīce paradzēta saspiestā gaisa attīrīšanai starp kompresoru un krāsošanas pistoli (stiprinās pie krāsošanas kameras sienas pirms lokanajām gaisa šļaukām) ar automātisko kondensāta izlaišanas funkciju. Vienlaicīgi pilda filtrēšanas funkciju un spiediena regulēšanu. Attīra saspiesto gaisu no ūdens, eļļas un mehāniskajiem piemaisījumiem līdz 5 mikroniem.
 
Budžeta variantā izmanto uz krāsošanas pistoles montējamo mazo kondensāta filtru (ja kompresors stipri nekarst, neveido kondensātu un neizdala eļļu) kā pagaidu variants var būt apmierinoš.
 Par krāsošanas pistoli:
Ja atļauj līdzekļi ir vērts ieguldīt kvallitatīvā instrumentā. Darbībā ļoti labi sevi parādījis STAR EVO T 4000, ja izmanto kā universālo pistoli bāzeskrāsām (metālikām) akrilam un lakai ar dīzi 1.4 mm. 
LVLP sistēmas priekšrocības - precīzs krāsas kūlis, mazi zudumi, mazs gaisa patēriņš, ļoti smalka atomizācija (izsmidzināšdana).
Ja pārsvarā jākrāso ar akrilkrāsām vai lakām, ātrākam darbam piemērots modelis STAR SMV 4000 F.
Pistoles ieteicams komplektēt ar orģinālajiem reduktoriem/ manometriem, kuru skala ir attiecīgi graduēta. Modelis STAR S-081C.
 "Budžeta" klasē varam piedāvāt AUARITA krāsošanas pistoli modelis MP-400HVLP.(dīze 1.4 mm, krāsas kūļa platums 24 cm, gaisa patēriņš 340 Ltr./min, cena Ls 35.00)
Eriks
20:38 - 05.30.2012
labdien, gribetu jautat cik aptuveni vajadzes bazes krasas mercedes-benz vario(autobuss 20 vietigs) parkrasosanai?
Armands » Eriks
Pasažieru MB Vario, augstais, ar stiklojumu, krāsojot no ārpuses, ieskaitot jumtu, vidēji nepieciešams 7-8 Ltr bāzes krāsas (ja nav krasa toņa maiņa - piem. no balta uz melnu vai otrādi); tikpat daudz vai vairāk lakas , plus bāzes krāsu šķīdinātājs un lakas cietinātājs.
Ja zināt konkrētu vēlamo krāsas toni, varam Jums sastādīt materiālu izmaksu kalkulāciju!

raitis
19:56 - 05.30.2012
sveiki!!
es veletos nokrasot savu rolleri subaru zila krasa bet ar baloninu .vai bus tads pats efeks ka ar pistoli ,piem vai nebus pleki un kada vinai bus izturiba .un cik apmeram tas viss izmaksatu ?
Armands » raitis
Protams, uzklājot metālikas krāsu ar pareizi noregulētu krāsošanas pistoli ir sasniedzams labāks rezultāts kā ar aerosolu. Taču jāatzīmē ka cilvēki kuri ir iepraktizējušies darbam ar aerosoliem sasniedz tiešām pārsteidzoši labus rezultātus, kurus grūti atšķirt no profesionāla snieguma. Par krāsojuma izturību - ar pistoli uzklāta laka (pa virsu metālikai) ir divkomponentu maisījums ar cietinātāju tapēc tās cietība un noturība (arī pret benzīnu) ievērojami pārsniedz aerosolu lakas, kas visbiežāk ir vienkomponenta (1K). Mūsu sortimentā ir arī piedāvājums ar divkomponentu (2K) laka iepildītu aerosolā, taču tās izmantošanas laiks ir 48 stundas no izgatavošanas brīža, kas bieži vien rada klientiem grūtības ar tās uzklāšanu. Materiālu izmaksas rollera krāsošanai (neskaitot virsmas sagatavošanu un gruntēšanu) ir sekojošas - krāsa uzjaukta un iepildīta 400 ml aerosolā -Ls 9.00; 1K laka aerosolā Ls 3.20, 2K laka aerosolā Ls5.90. Atkarībā no darba apjoma var būt nepieciešami 2 krāsaas aerosol un 2 lakas aerosoli.
Pēteris
16:44 - 05.26.2012
Labdien. Tā tad man ir žigulis vīņš ir jāpārkrāso viņam nav krāsa nekāda, nesen tiku galā ar rūsu man ir jazin ko sāk darīt kad esmu ticis vaļā no rūsas, Jāsāk špaktelēt un krāso ar grunts krāsu vai krāso ar gruntskrāsu un tad špaktelē? un ar kādu grunti, špakteli labāk to darīt, lai pēc pāris gadiem nav šis vis jaatkārto.Paldies jau iepriekš
Armands » Pēteris
Pārbaudīts veids, ko izmanto auto restaurātori, kad kvalitātei ir galvenā nozīme, ir sekojoš (pie nosacījuma ka virsmas ir attīrītas līdz tīram metālam un nav palikuši rūsas krāterīši):
Detaļas noslīpē sausi ar P180-P220 abrazīvu, attauko un uzklāj divkomponentu epoksīdu grunti, piem. MIPA EP Grindierfiller. Pēc tam uz epoksīdu grunts špaktelē ar PE (poliesteru) divkompoentu špakteli. Špaktelētās vietas slīpē ar P80- P180, visu detaļu nobeigumā ar P280 (pa sauso).Tad attauko un uzklāj poru aizpildošo - izlīdzinošo grunti , piem. MIPA HS 4+1 Acrylfiller. Pēc nožūšanas filleru slīpē ar ūdensizturīgi slīppapīru (pa slapjo) P 400-P600-P800. Pē slīpēēanas virsmu rūpīgi noskalo ar ūdeni, nožāvē, attauko un uzklāj krāsu. Visi darbam nepieciešamie materiāli ir nopērkami mūsu autokrāsu veikalā Rīgā, Kr. Valdemāra 145/2, vai pasūtāmi ar piegādi uz Jūsu adresi. Vairāk informācijas par virsmu sagatavošanu mūsu mājas lapas sadaļā Tehnikskā informācija, vai zvanot pa tel. 29209412

Slaviks
15:47 - 05.18.2012
Sveiki,kapēc nolakojot mašīnu laka paliek tada ka grubuļaina?
Armands » Slaviks
Šis krāsošanas defekts ir pazīstams kā "apelsīna miza". Par šī defekta rašanās cēloņiem un to novēršanu skat. mūsu mājas lapas sadaļā "Krāsošanas defekti"
janis
21:52 - 05.07.2012
Sveiki
Gribeeju pajautaat kaa labaak kraasojot maajas apstaakljos ciiniities ar putekljiem ?
Iepriekseejaa dienaa kaartiigi visu saslauku un pirms kraasoshanas izlaistu griidu ar uudeni.
Vai ir veel kaadi "triki" ?
Vai baazes kraasu var ar smalku smilshpapiiru sliipeet ?
seciiba vareetu buut taada
grunteeshana > sliipeeshana > baazes kraasa >vai te var sliipeet ja ir puteklji?? > lakoshana > sliipeeshana > puleeshana
vai arii beigaas var nolakot > ja ir puteklji tad nosliipeet > nolakot veelreiz > sliipeet > puleet ??
Armands » janis
Mājas apstākļos diemžēl nav daudz iespēju kā cīnīties ar putekļiem. Daži padomi - izmantot telpu pēc iespējas tikai krāsošanai (neveikt slīpēšanu un citas darbības), izmantot vienreizējos apklājamos materiālus - plēvi papīru, izmantot krāsošanas pistoli kas nedod lielu gaisa plūsmu un attiecīgi nesaceļ daudz putekļu (piem. HVLP vai LVLP sistēmas krās. pistoli), izmantot tīru neilona pilno krāsotāja kombinzonu ar kapuci, krāsot detaļas atsevišķi vai izvietot tā lai pēc iespējas mazāk putinātu uz svaigi krāsotām virsmām.
Par slīpēšanu - jā bāzes krāsu var pieslīpēt ar smalku slīppapīru starp kārtām. Ļoti praktiska ir speciāla lipīgā salvete (Tack rag) ar kuru noslauka putekļus starp bāzes krāsas kārtām un pirms krāsas vai lakas uzklāšanas.
Divreiz lakot ir darbietilpīgs process, turklāt nav garantijas ka pārlakojot otreiz neperādās tie paši defeki.
Kaspars
00:53 - 04.15.2012
sveiki gribeju zinat kads ir starpžavēšanas laiks starp grunts/grunts/krasa/krasa/laka/laka kartam. grunts prcizi nepateikšu oranža iepakojuma , soll 1k krasa , izlejama laka viss pirkts pie jums. un vai starp grunts kartam javeic matešana cik zinu starp lakas un krasas kartam ir tikai jatauko
Armands » Kaspars
Grunts RELOCRYL 4+1, starpžāvēšanas laiks starp kārtām ir 15 minūtes. Starp grunts uzklāšanas kārtām (2-3) nav jāveic nekādas darbības, pēc nocietēšanas t.i.3-5 stundas (atkarībā no uzklātās kārtas biezuma) grunti slīpē ar P600 -P800 ūdenszizturīgo slīppapīru.
1K bāzes krāsai (metālikai) starpžāvēšanas laiks starp kārtām ir 5-10 min. (kamēr krāsa pilnībā vienmērīgi nomatējusies). Starp bāzes krāsas kārtām un pirms lakas uzklāšanas neveic nekādas darbības, izņemot (ja nepieciešams) noņem "putekļus" ar speciālu lipīgu salveti (tack rag).Visi žāvēšanas laiki norādīti pie temp. 20C un labas gaisa apmaiņas intensitātes!
Attaukošanu veic pie remonta virsmas pirmapstrādes, pirms grunts uzklāšanas , pēc grunts slīpēšanas un pirms krāsas uzklāšanas.
Matēšanu veic uz vecā krāsaojuma (vai lakojuma), ja tam paredzēts uzklāt citu nākošo pārklājumu bez papildus virsmas izlīdzināšanas (špaktelēšanas un gruntēšanas)
Viktorija
13:39 - 04.02.2012
Pastāstiet lūdzu vai Jūsu pistole STAR Krāsošanas pistole S-2000 ir paredzēta automašīnas virsbūves krāsošanai un to cik viņa profesionāli nokrāso
Armands » Viktorija
S-2000 ir augstspiediena krāsošanas pistole (spiediens izejā 2-3 bar) ar apakšējo materiāla padeves trauku. Mūsu sortimentā šobrīd ir pieejama ar dīzi 1.8 mm. Ar šiem parametriem instruments piemērots gruntsmateriālu un biezākas viskozitātes krāsu uzklāšanai lielos laukumos. Kā universālu krāsošanas pistoli auto krāsošanas darbiem (gruntis, 2K krāsas, bāzes krāsas "metālikas" , lakas) ieteiktu jaunākās paaudzes LVLP sistēmas krāsošanas pistoli STAR EVO-T 4000 ar dīzi 1.4 mm vai STAR SMV -4000F ar dīzi 1.4 mm. Šiem instrumentiem ir zems gaisa patēriņš, augsts materiāla pārnešanas koeficents un koncentrēts krāsas kūlis.
Dainis
15:55 - 03.22.2012
Sveiki! Gan jau varbūt kaut kur bija šāds jautājums, bet izskatīt visas 44 lpp ir ļoti laikietilpīgs darbiņš, tāpēc nedusmojaties ja jau ir bijis šāds jautājums- Vēlējos uzzināt, kas (grunts, krāsa, laka, palīgmateriāli) ir nepieciešams, lai pilnībā atjaunotu (notīrītu veco krāsu un uzklātu jauno krāsu) 17' diskus (piecstaru diski)?
Paldies jau iepriekš par sniegto atbildi!
Armands » Dainis
Mājas lapas saturu un Jautājumu arhīvu var  pārlūkot mājas lapas labajā augšējā stūrī logā "Google pielāgotā meklēšana", ievadot atslēgas vārdu, piem. "alumīnija disku krāsošana" vai "skābā grunts".
Rīkojieties šādi: vispirms alumīnija detaļa jāatbrīvo no korozijas un oksīda slāņa ar abrazīviem materiāliem - slīppapīrs P120-P180 (sausi) un Scotch brite sarkano, pēc tam rūpīgi jāatauko. Kamēr alumīnijs nav sācis no jauna oksidēties, 30 min laikā uz  švīkām un nelīdzenumiem uzklājiet augsti kvalitatīvu 2 komp. PE špakteli (piem. Nexa Autocolor P551-1052), noslīpējiet ar P80- P220 (sausi). Vēlreiz noņemiet alumīnija oksīda kārtiņu ar pelēko Scotch Brite, attaukojiet. Vietās kur nav špaktelēts uzklājiet 2 komp. kodinošo (skābo) saķeres grunti (piem. Mipa Activprimer) http://www.autokrasas.lv/index.php?pane=nxt&lang=1&gid=19. Pēc 30 min. pie 20C kad Activprimer ir apžuvis bez starpslīpēšanas uzklājiet 2 komp. pildošo grunti (piem Mipa 4+1 Filler). Kad pildošā grunts nocietējusi, slīpē ar P320 -P500(sausi) vai P600-P800 (ar ūdeni). Nožāvē, attauko, uzklāj jebkuru autokrāsu.
Visus nepieciešamos materiālus var iegādāties mūsu autokrāsu veikalā Kr. Valdemāra 145/2 , Rīgā. 1 komp.gruntsmateriāli pieejami arī aerosola iepakojumā.
 
Timurs
17:47 - 03.21.2012
Sveiki Vēlējos pajautāt kā pareizāk būs nokrāsot alumīnija riteņa aploces , kādu grunti vajag un vēlos melnu metāliku lakotu. Cik izmaksātu nopirkt visus komponentus divām aplocēm?
Armands » Timurs
Vispirms alumīnija detaļas notīra ar silikonu attaukotāju (100 ml -Ls 0.45), tad noslīpē ar Mirlon abrazīvu (sarkanais, 0.5m - Ls 1.20) un vēlreiz attauko. Pēc tam uzklāj grunti - ekonomiskajā variantā ar SOLL pelēko grunti aerosolā (500 ml - Ls3.00), labākajā ar kodinošo (skābo) grunti Nexa Autocolor P565-908 (400 ml - 7.60). Nobeigumā uzklāj metālefekta bāzes krāsu (gatavie MULTONA toņi Ls 5.90, pēc individuāla iepildījuma Ls 9.00). Metāefekta krāsas pārlako ar caurspīdīgo laku (1-komponentu  laka 400 ml Ls 3.20, 2-komponentu laka pusspīdīga 200 ml. 3.80.
artjoms
11:54 - 02.23.2012
labdien, man sanaca tada problema krasoju divus sparnus (krasa bmw 244)krasu uzklaju divos slanjos pie krasas pievienoju 10%skidinataju, viena puse krasa ljoti smuki sakrit bet otra atskiras ir tumsaka nevaru saprast ko es izdariju neparejzi man ir krasosanas pistole VOSSNER HVLP 1.4 dize,ka laj man tagad rikoties,un ka parejzi krasot lietotu detalju laj sakrit krasa ar blakus esoso detalju
Armands » artjoms
BMW 244 ir gaiši sudrabota metālika. Metālefekta krāsām (īpaši gaišajiem sudrabiem) lai iegūtu pareizu toni jāievēro sekojoši nosacījumi: pareiza krāsas darba viskozitāte (15-17 sek. DIN, nosaka ar viskozimetra kausiņu vai precīzi ievērojot krāsas un šķīdinātāja sajaukšanas attiecību ar mērtrauku). Atkarībā no krāsas ražotāja bāzes krāsai (metālikai) šķīdinātāju (orģinālo, nevis 646) pievieno 50-100% apmērā (10% ir kļūda, krāsa ir pārāk bieza); otrs būtisks faktors ir pistoles pareizi regulējumi un konstants, nemainīgs gaisa spiediens (jūsu pistolei 2-2.5 bar) visā krāsošanas ciklā no sākuma līdz beigām (nepieciešams pietiekami jaudīgs kompresors ar resīveru); uzklāšanas tehnika - 2-3 pilnas kārtas ar starpžāvēšana slaiku starp kārtām 5-10 min. + beidzamā "vieglā" kārta "uzputinot" metālefektu ar pistoles samazinātu spiedienu un lielāku distanci no virsmas. Lai sakristu krāsa detaļas robežās (vecā ar jauno), izmanto piekrāsošanas vai salaiduma veidošanas tehniku, sīkāk info skat.  Nexa Autocolor 2K salaidumu veidošanas tehnika.
Radušos defektu - krāsas toņu nesakritību var novērst tikai pārkrāsojot (iepriekš nomatējot un attaukojot).
Edgars
15:16 - 02.12.2012
Es veletos uzinat cik maksatu VW otrā golfa pārkrāsošana
Armands » Edgars
Mēs neveicam auto krāsošanas darbus. Pārkrāsošanas darbu izmaksas summējas no nepieciešamo virsmas sagatavošanas darbu apjoma (špaktelēšana , gruntēšana), no krāsas pārklājuma tipa, darbnīcas vai meistara izcenojumiem un kvalitātes līmeņa. Vidējās tirgus cenas uz darbu ir 200~ 600 Ls
Rihards
17:05 - 02.05.2012
Labdien.
Mani jautājumi par krāsošanas kamerām.
1. Cik liela ir nepieciešamā telpas platība, lai ierīkotu krāsošanas kameru?!
2. Kādas ir vidējās izmaksas, lai ierīkotu krāsošanas kameru?!
3. Vai ir iespējams uzstādīt apsildes, ventilācijas un pārējās iekārtas, ja grīdā nav šahtu, garāžā nav ūdens apgāde - kanalizācija?
Paldies.
Armands » Rihards
1. Krāsošanas kameras ārējie izmēri ( +- rūpnieciski ražotai standarta izmēra kamerai) - garums 7.5-8 m, platums 4.5m, augstums 3.6-4m. Telpas izmēriem vajadzētu būt lielākiem par pašas kameras ārējiem izmēriem vismaz 1-1.5 m vairāk (atkarībā no agregātu izvietojuma), lai varētu piekļūt un apkalpot kameras agregātus - siltummaini, ventilatorus degli, filtrus u.t.t. Tāpat ir jāparedz vieta pie kameras iebraukšanas vārtiem vismaz viena auto novietošanai.
2.Rūpnieciski ražotu krāsošanas kameru cenas atkarībā no izmēra, parametriem, ražotāja svārstās plašā diapazonā - no 10-40K Ls.
3. Krāsošanas kameru var uzstādīt uz līdzenas betona grīdas, ja kamera tiek montēta uz matāla pamatnes (30-40 cm augstumā), kurā ir izbūvēti gaisvadi. Kamerai nav nepieciešams ūdens- kanalizācija.
Aivars
12:00 - 01.05.2012
Labdien! Ir parādījusies vajadzība pārkrāsot autiņu (citādi nevar). Tātad vēlējos uzzināt ar kādu summu būtu jārēķinās, un kāda summa būtu neadekvāti augsta vai aizdomīgi zema?
Armands » Aivars
Kopējā auto pārkrāsošanas summa veidojas no šādām pozicijām: vai auto tiek krāsots tikai no ārpuses ar minimāli nepieciešamo noņemamo detaļu skaitu (ja tajā pašā krāsas tonī tad durvju , bagažnieka ailes var nekrāsot); auto virsmas sagatavošanas apjoms (ja nepieciešams cīņa ar rūsas pleķiem, buktes, bojāta vecā krāsojuma noņemšana, špaktelēšana, gruntēšana - darbu apjoms katrā gadījumā individuāls); no izvēlētās krāsas pārklājuma tipa (2K akrils, metālika, perlamutrs, hameleons u.t.t. - materiālu cenas var atšķirties vairākas reizes); no krāsošanas darbnīcas aprīkojuma līmeņa un darba izmaksām. Vidējas tirgus cenas uz pilnu krāsošanu ieskaitot materiālus vidēji lielam auto ir 600-900 Ls robežās ar standarta 2K krāsu vai metāliku bez perlamutra.
Par zemāku cenu visdrīzāk tiek ekonomēts uz materiālu kvalitātes rēķina vai neievērojot pareizu virsmas sagatavošanas - krāsošanas ciklu un tehnoloģiju.
Dainis
13:03 - 12.28.2011
Labdien.
Kam ir jāpievērš uzmanība saņemot auto pēc krāsošanas, lai uzreiz var norādīt uz kļūdām un vajadzības gadījumā pārkrāsot.
Armands » Dainis
Krāsošanas defekti kurus var vizuāli konststēt saņemot auto ir svaigā krāsojuma krāsas toņa sakritība ar nekrāsotajām detaļām, krāsojuma vizuālais efekts - toņa vienmērīgums, virsmas spīdums un faktūra, putekļu un citu gružu klātbūtne krāsā vai lakā. Tāpat jāpievērš uzmanība iepriekš noņemto detaļu montāžai un to komplektācijai, krāsojuma un krāsas putekļu esamība vietās, kur tām nav jābūt. Diemžēl virkne krāsošanas un virsmas sagatavošanas defekti parādās pēc pāris nedēļām līdz gadam kopš krāsošanas - krāsas vai lakas lobīšanās, slīpēšanas švīkas vai pamatnes sagatavošanas materiālu nosēduma pazīmes, krāsojuma "pacelšana" , atsevišķu vietu "uzbriešana" sīku plankume veidā u.c. Profesionāli auto krāsošanas uzņēmumi, kas ievēro krāsošanas tehnoloģiju sniedz garantijas par veiktajiem darbiem vismaz ar termiņu līdz gadam.
Nauris
23:57 - 12.16.2011
Ka ir, vai ar LVLP var lakot? laka sapluust tik pat labi ka ar HVLP un cik atmossfveram jabuut tad.? vai krasai naw jabuut speciali atshkaidiitai prieks LVLP? Padies!
Armands » Nauris
Ar LVLP viennozīmīgi var lakot, taču tas nav optimālākais variants. LVLP sistēmā krāsu materiāls tiek ļoti smalki atomizēts (sasmalcināts), kā rezultātā iegūst diezgan "liesu" un salīdzinoši šaurāku krāsošanas kūli - rezultatā lai laka labi izplūstu, lakošana sanāk lēna.
LVLP sistēmas priekšrocības ir bāzes krāsu uzklāšana un salaidumu veidošana, kur smalkākai materiāla atomizācijai ir lielāka nozīme bāzes krāsu vienmērīgai uzklāšanai (sudraba toņi bez mākoņiem un joslām) un sapludināšanai, piem. STAR EVO-T 4000 vai STAR SLV 4000 F.
Lakošanai un 2K krāsu uzklāšanai piemērotākas ir t.s. vidējā HVMP  vai samazinātā spiediena RP sistēmas pistoles, kurām ir platāks krāsas kūlis ar "bagātīgāku" materiāla padevi uz krāsojamo virsmu, piem. STAR SMV-4000F.

Vairāk informācijas par mūsu krāsošanas pistoļu piedāvājumu skat. šeit
Mārcis
16:43 - 11.25.2011
Sveiki! Lieta sekojoša. Pārmetināju automašīnas virsbūvi un nogruntēju to ar epoksīda grunti. Pēc gada tā tika nodota uz krāsošanu pie "profesionāļiem", kuriem ir kameras un citas pareizās iekārtas, lai viss notiktos perfekti. Kad saņēmu savu auto atpakaļ īpašumā, aptuveni pēc 2 mēnešiem, kopš krāsošanas brīža uz dažām virsbūves vietām parādījās nelieli laukumi ar uzceltu krāsas reljefu, kas izskatās kā mazi, sīki punktiņi. Piebildīšu, ka pirms krāsošanas viņi paši virsbūvi vēl pārslīpēja un pārgruntēja, bet vainu noveļ uz manis klāto grunti. Protams, uz naudas līdzekļiem nekas netika žēlots un taupīts, jo gribējās lai viss ir perfekti, tāpēc cena par krāsošanu bija adekvāta prasītajai kvalitātei un tas nebija lēti. Jautājums sekojošs - kurš ir ir vainīgs pie šāda galarezultāta?
Pievienoju linku uz attēlu, lai vieglāk saprast vainu.
Paldies.

http://www.bildites.lv/images/at4ubfsvufg6c24oo5re.jpg
Armands » Mārcis
Šeit visdrīzāk iemesls meklējams nepietiekamā virsmas attīrīšanā pirms krāsošanas darbiem. Cēlonis - putekļi, slīpēšanas putekļi un abrazīvu sāļi kas palikuši uz virsmas. Arī tas apstāklis, ka auto ir gadu nostāvējis gruntēts bez krāsošanas un ticis transportēts uz citu vietu liek domāt par šo krāsojuma defekta cēloni. Pareizi būtu bijis auto pēc ilgas stāvēšanas un transportēšanas, krāsotavā vispirms rūpīgi appūst ar gaisa strūklu un kārtīgi nomazgāt ar ūdeni un attaukojošu šampūnu, nožāvēt, attaukot, un tad turpināt ar pārgruntēšanu un krāsošanu. Painteresējaities kā tieši soli pa solim tika gatavota virsma krāsošanai, kad tika saņemts jūsu auto. Sāļi un putekļi, kas iespējams palikuši zem krāsojuma  pēc kāda laika (it īpaši mitrā laikā) sāk uzsūkt mitrumu un piebriest, tādējādi "paceļot" krāsu.
PETERIS
10:51 - 11.25.2011
WSveicināti!!
Vai krāsošanas pistolei
IWATA krāsošanas pistole W 400-WB
Ir viss labakā krāsas uzklāšanas kvalitāte no Jūsu piedavajuma un tā ir tik ļoti redzama,kā cenas starpība??
Un man kāiesacējam ieteiktu to,vai labāk igadāties lētaku??
Armands » PETERIS
Nenoliedzami Iwata ir augstākās kvalitātes instruments un pieder pasaules vadošajai trijotnei šajā jomā - Sata, DeVilbiss, Iwata. Atbildot uz Jūsu jautājumu vai iesācējam ieteiktu sākt ar W 400WB - nē, ja vien jūsu finansiālās iespējas ir nosacīti neierobežotas . Šos instrumentus iegādājas darbnīcas , kurām arī pārējais aprīkojums
( ne mazāk svarīga arī reputācija) ir top līmenī. Diemžēl visdārgākais, kā arī vislētākais instruments, pats nekrāso - to ir jāmāk pielietot, un šīs iemaņas var iegūt tikai praksē, tapēc es sākumam rekomendētu vidējās kategorijas krāsošanas pistoli Star EVO -T-4000 ar dīzes izmēru 1.4 mm. Ar šo instrumentu var ļoti kvalitatīvi uzklāt bāzes krāsas (metālikas) un lakas. Tas ir piemērots nelielam saspiestā gaisa patēriņam un ar augstu materiāla pārnešanas koeficentu, pieejamas rezerves daļas. Manuprāt, ar to ir tiešām viegli krāsot.
ziedonis
18:20 - 11.10.2011
sveiki.ka nokrasot lietos diskus automasinai? nu ta lai pec paris menesiem nebutu nogajis krasojums?viens variants butu to uztiet kadam profesionalam cilvekam? nu domaju r17 diskus.a diskus kraso pilnigi no visam pusem-redzamo pusi.diska iekspusi un to pu
Armands » ziedonis
Krāsojot lietos diskus galvenā vērība jāpievērš krāsas saķeres nodrošināšanai ar alumīniju. Vietas kur atsedzas tīrs metals ir rūpīgi jāattīra no oksīda slāņa un jāgruntē ar t.s. "skābo" saķeres grunti. Pēc tam visa diska dekoratīvā virsma jāpārgruntē ar pildošo grunti, jānoslīpē, jāattauko un jāuzklāj krāsa un laka.
Vidējā tirgus cena par viena R17 diska kvalitatīvu krāsošanu profesionālā servisā ir Ls 30-35. Krāsojot mājas apstākļos, izmantojot materiālus aerosolā, nav iespējams sasniegt to kvalitāti, ko sniedz divkomponentu produkti (skābā grunts, fillers, laka) uzklāti piemērotos apstākļos ar krāsošanas pistoli. Materiālu komplekts (aerosoli, abrazīvi, attaukotāji u.t.t) disku krāsošanai "mājas" apstākļos mūsu autokrāsu veikalā ir nopērkams Ls 30 robežās.
Gunars
23:34 - 11.07.2011
sveiki, cik liela ietekme ir krāsošanas temperatūrai? kādi varētu būt iespējamiem defekti?
Armands » Gunars
Krāsošans temperatūrai (kā arī paša krāsu materiāla un detaļas virsmas temperatūrai) ir būtiska ietekme vispirms jau uz materiāla uzklāšanās, izplūšanas īpašībām un stapkārtu žāvēšanu. Strādājot ar auto krāsu materiāliem optimālais temp. režīms materiālu uzklāšanai ir 18-23 C. Izmantojot t.s Express cietinātājus un ātros šķīdinātājus zemākais temperatūras slieksnis var tikt pazemināts par pāris grādiem. Īpaši jūtīgi pret zemām temp. ir t.s HS (High Solid) materiāli, kuru izmantošana to augstā blīvuma un viskozitētes dēļ nav pieļujama zem 18C.
Pie pazeminātām temperatūrām materiāli uzklājas nevienmērīgi , slikti izplūst, ilgi žūst. Pie paaugstinātām temperatūrām to polimerizācija (cietēšana) notiek pārāk intensīvi, kas arī izsauc pārāk ātru "sastingšanu", sliktu plūstamību uz virsmas vai t.s. "apelsīna" mizas efektu vai pat materiāla cietēšanu krāsas kūlī ceļā no krāsošanas pistoles līdz virsmai.
Rihards
21:25 - 10.29.2011
Sveiki, jautājums, vēlos pilnībā pārkrāsot bmw e32 730 šobrīd ir tumši zaļā krāsā, pārkrāsoju pilnībā ar visām durvju ailēm, cik vajadzētu daudz krāsu?un cik tas izmaksātu.vēlos pēc iespējas spīdīgāku melnu, un vai viņa jau ir
Armands » Rihards
Ja pareizi saprotu, vēlaties melnu spīdīgu nemetālisko krāsas toni. Visa 730 pārkrāsošanai būs nepieciešams apm. 5 Ltr krāsas + 2.5 Ltr cietinātājs + 0.8 Ltr šķīdinātājs. Pilnai krāsošanai varam piedāvāt 2 komponentu akrila autokrāsu no SOLL "budžeta" sērijas.
1 Ltr krāsas maksā Ls 10.41 + 0.5 Ltr cietinātājs Ls 5.79 + 0.16 Ltr šķīdinātājs 0.70
peteris
16:02 - 10.25.2011
sveiki. japarkraso motorollera plastmasas, paslaik vinas ir volvo melnaa metalika(saphire ja nemaldos) , bet velos parkrasot bmw melnajaa(akrils ja nemaldos ar kodu 668) kaa labak gatavot virsmu lai vienkarsi parpustu citaa melnajaa krasaa?vajag pa jaunam
Armands » peteris
Jā, BMW 668 ir tīri melna krāsa. Virsmas sagatavošana atkarīga no tās esošā stāvokļa. Ja vecais krāsojums ir labā stāvokli (krāsojums neplaisā, nelobās, nav dziļu švīku, neatsedzas tīra plastma), tad to pirms pārkrāsošanas ir tikai jānomatē un jāattauko - un var uzklāt krāsu. Ja nepieciešams labot virsmas defektus var būt nepieciešama špaktelēšana , gruntēšana ar speciāliem plastmasām paredzētiem materiāliem.
Matēšanai izmanto matēšanas pastu kopā ar abrazīvu Mirlon Ultra fine, attaukošanai - silikonu noņēmēju + antistatikas noņēmēju plastmasām.
Jānis
12:37 - 10.11.2011
Sveiki ! Gribēju nokrāsot alumīnija diskus ! kā to pareizāk ir darīt ? un kas man būtu nepieciešams no Jūsu piedāvātās produkcijas ?
Paldies
Armands » Jānis
Ja diski ir bijuši krāsoti un virsma ir labā stāvoklī (neatsedzas tīrs metāls), tad pirms pārkrāsošanas ir nepieciešams virsmas nomatēt un attaukot.
Gadījumā kad virsmas ir bojātas vai alumīnijs ir neapstrādāts, rīkojieties šādi: vispirms alumīnija detaļa jāatbrīvo no korozijas un oksīda slāņa ar abrazīviem materiāliem - slīppapīrs P120-P180 (sausi) un Scotch brite sarkano, pēc tam rūpīgi jāatauko. Kamēr alumīnijs nav sācis no jauna oksidēties, 30 min laikā uz  švīkām un nelīdzenumiem uzklājiet  kvalitatīvu 2 komp. PE špakteli , noslīpējiet ar P80- P220 (sausi). Vēlreiz noņemiet alumīnija oksīda kārtiņu ar pelēko Scotch Brite, attaukojiet. Vietās kur nav špaktelēts uzklājiet 2 komp. kodinošo (skābo) saķeres grunti (piem. Mipa Activprimer) http://www.autokrasas.lv/index.php?pane=nxt&lang=1&gid=19. Pēc 30 min. pie 20C kad Activprimer ir apžuvis bez starpslīpēšanas uzklājiet 2 komp. pildošo grunti (piem Mipa 4+1 Filler). Kad pildošā grunts nocietējusi, slīpē ar P320 -P500(sausi) vai P600-P800 (ar ūdeni). Nožāvē, attauko, uzklāj jebkuru autokrāsu.
Visus nepieciešamos materiālus var iegādāties mūsu autokrāsu veikalā Kr. Valdemāra 145/2 , Rīgā. 1 komp.gruntsmateriāli pieejami arī aerosola iepakojumā.
Elvis
23:39 - 09.30.2011
Labvakar! Gribēju zināt cik varētu izmaksāt automašīnas Mazda RX-8 pārkrāsošana. No sarkanas krāsa gribētu gribētu pārkrāsot uz spilgti oranžu, bet motora pārsegu, jumtu un bagāznieku gribētu melnu. Cik tas varētu izmaksāt?
Armands » Elvis
Mēs neveicam auto virsbūvju krāsošanas darbus!. Vidējās tirgus cenas labas kvalitātes pilnai krāsošanai Jūsu automašīnai ar visiem materiāliem ir  robežās no Ls 600-1000.
Šī cena lielā mērā svārstās no auto virsbūves esošā stāvokļa, izvēlētās krāsas un konkrēta auto krāsošanas servisa darba izcenojumiem.
 
 

reinis
21:15 - 09.19.2011
ā un vēl jautājums ir par auto sedekļiem,,,respektīvi adas sēdekļi kuri ir jānokrāso,, Kādus materiālus varat ieteikt? Paldies!!!
Armands » reinis
Ādas krāsošana ir specifisks jautājums ar speciāli tam paredzētajiem materiāliem. Mūsu klienti ir izmantojuši sīku defektu piekrāsošanai 2 komp. auto akrilkrāsas uzjauktas pēc toņa. Krāsojums turas, taču bez garantijas.
Reinis
21:04 - 09.19.2011
Sveiki!
Kādu materiālu uzklāšanai domātas krāsošanas pistoles ar dīzēm 0.8 un 1.00...?
Armands » Reinis
Ar 0.8mm dīzi tradicionāli tās ir t.s. "mini" krāsošanas pistoles - pilnvērtīgi funkcionējoša krāsošanas pistole, tikai samazinātos izmēros. Attiecīgi arī izsmidzināmā materiāla kūļa platums ir 10-15 cm. Tās ir ērti pielietot nelielu, sarežģītu profilu detaļu krāsošanā, dizaina darbos u.t.t. Uzklāt var visa veida autokrāsas, lakas un "vieglākas" gruntis. Mēdz būt gan standarta augstspiediena sistēmas , gan HVLP sistēmas. Ir pārdošanā mūsu autokrāsu veikalā.
ingus
09:52 - 09.19.2011
Sveicinati es macos krasot un no jums nopirku star evo 4000 un man radas 2 jautajumi 1. ko es daru nepareizi ka man peleka ktasa veido tadas ka tumsakas svitras uz auto parsega ! 2. kadam jabut spiedienam lai uzklatu laku 2K un temperaturai telpa lai vare
Armands » ingus
Ar pelēkā krāsu Jūs droši vien domājāt sudraba metāliku. Krāsošanas defekts- krāsa uzklājas ar "mākoņiem" vai "joslām" ir aprakstīts mūsu mājas lapas sadaļā Krāsošanas defekti.
Visbiežākie defekta iemesli ir nepareiza krāsas viskozitāte (norma 15-18 sek. DIN4, pārāk biezas bāzes krāsas uzklāšana, izmantojot pārāk "ātru"vai neorģinālu šķīdinātāju, piem. 646, nepareiza krāsošanas tehnika (trajektorijas) vai pistoles regulējumi. (spiediens 1.3 bar, attālums līdz  virsmai apm. 15 cm). Bāzes krāsu uzklāj pie 18-23 C temperatūras, 2-3 kārtās ar starpžāvēšaans laiku 5-10 min.
EVO T 4000 pareizu ieregulēšanu var pārbaudīt uz kontrolplanšets uzpūšot krāsu. Vēlamais rezultāts ir krāsas kūļa vienmērīgs ovāls, skat. mājas lapā Kā pareizi noregulēt krāsošanas pistoli.
Lakas uzklāšanai ar EVO T 4000 optimāls darba spiediens ir 1.3 -1.5 bar., telpas temperatūra 18-23 C, gaisa mitrums ne vairāk kā 65%, laba ventilācija.

Jānis
12:42 - 09.10.2011
sveiki man intresetu bmw e60 krasa Sepang Bronze precis krasu kods un cena?
man vaidzetu apmeram tik daudz lai varetu nokrasot visu bmw e30 ar motora telpu bagažnieku un arpusi un protam visam kantem.
Armands » Jānis
Krāsas kods ir A32, perlamutra efekta bāzes krāsa. 1 ltr krāsa + 1 Ltr bāzes šķīdinātājs + 1 Ltr HS laka + 0.5 Ltr lakas cietinātājs + 0.15 Ltr lakas šķīdinātājs kopā  maksā Ls 58.40.
Pilnai e30 krāsošanai ar iekštelpām  nepieciešami apm. 5 līdz 5.5 Ltr krāsas + kompoeneti (par precīzu daudzumu vaicājiet autokrāsotājam, kurš krāsos.)
Iegādājoties materiālus pilnai krāsošanai mēs piedāvājam -10% atlaidi no kopējās summas.
ingus
12:25 - 09.07.2011
bet ka sank ar laku pistolei STAR EVO T pietiek lai uzklatu spiediena un ko jus iesat labak star S-81c vai star evo ja es gribetu sakt macities krasot un lai sanatu labak ko jus iesakat vai pistolei jabut obligati ap 300 latu vertai un vai es varu ar
Armands » ingus
Lai mācītos krāsot ne būt nevajag top klases instrumentu par Ls 300, drīzāk jau par Ls 30. Izvēloties krāsošanas pistoli pirmkārt jāvadās pēc esošā (vai paredzētā)kompresora gaisa ražības Ltr/min. (tiek doti tehniskajos datos). Ja kompresora ražība ir zem 300 Ltr/min. tad principiāli atkrīt HVLP sistēmas pistole - derēs standarta (augstspiediena) vai jaunākās tehnoloģijas LVLP sistēmas pistoles. Otra lieta kur jāpievērš uzmanība ir dīzes izmērs. Optimālais izmērs, ja strādā tikai ar vienu pistoli  - akrilkrāsām, bāzes krāsām (metālikām) , lakām un vieglākām gruntīm  ir 1.4  mm. Domāju , ka Jūsu gadījumā piemērota būtu "budžeta" sērijas augstspiediena pistoles AUARITA H-827, AUARITA 1001 , vai , ja varat atļauties finansiāli LVLP sistēmas STAR EVO-T-4000 kopā ar manometru - reduktoru S-081C. Visi modeļi plašāk apskatāmi mūsu mājas lapā sadaļā KRĀSOŠANAS PISTOLES, kā arī informācija kā pareizi noregulēt krāsošanas pistoli
laura
21:40 - 08.09.2011
kdu krasoshanas pistoli labak izveleties lai nav ipashi dargi ?
Armands » laura
Lai izdarītu piemērotākā instrumenta izvēli nepieciešama informācija par to ar kādiem materiāliem paredzēts strādāt (2K krāsa, bāzes krāsa, laka, gruntis), vai instrumemts būs tikai kādam no minētajiem materiāliem vai universāla pielietojuma (atkarīgs adatas-dīzes izmērs), kāda ir Jūsu kompresora gaisa ražība Ltr/min., kāda būs noslodze (lietosiet instrumentu katru dienu vai retāk pēc vajadzības), cik Jums būtiski ir krāsu materiālu patēriņa ekonomija un visbeidzot kādas summas robežās plānojat pirkumu. Izejot no šiem datiem mēs piedāvāsim optimālāko variantu.
Evija
23:25 - 08.02.2011
Sveiki! Vēlētos pajautāt cik daudz krāsas būtu nepieciešamas, lai nokrāsotu mercedes benz 190 w201? Un, vai bez krāsas un lakas būtu vēl kaut kas nepieciešams?
Armands » Evija
W201 pārkrāsošanai no ārpuses nepieciešams apm. 4 Ltr krāsas komplekta. Pilnai krāsošanai izdevīgs ir ARS un SOLL gatavo krāsas toņu piedāvājums. 4 Ltr bāzes krāsas, 2 Ltr bāzes krāsu šķīdinātājs, 4 Ltr laka, 2 Ltr lakas cietinātājs, 0.6 Ltr lakas šķīdinātājs, atkarībā no izvēlētā toņa kopā maksā ~Ls 140.
Pirms krāsošanas virsmas sagatavošanai būs nepieciešams : silikonu noņēmējs - attaukotājs, matēšanas pasta, abrazīvs Mirlon Ultra Fine, līmlentas, PE follija, apklāšanas papīrs, porolona maskēšanas rullīši u.c.
Iespējamo virsbūves defektu labošanai nepieciešams: abrazīvie materiāli, rūsas iekonservētājs, PE špakteles, primārā (skābā) grunts, pildošā grunts (fillers) u.c materiāli pēc vajadzības.
Izvēlēties krāsas toni un  iegādāties augstāk minētos materiālus varat iegādāties mūsu autokrāsu veikalā Kr. Valdemāra 145/2, Rīgā. Sniedzam konsultācijas par pareizu materiālu pielietošanu.
Gints
18:10 - 08.02.2011
Vai var krāsot plastmasas virsmu ar atzīmi "PP".
Armands » Gints
Jā, PP ir plaši pielietots plastmasas tips ko izmanto auto virsbūves detaļām un labi padods krāsošanai. Būtiski ir ievērot pilnu detaļas sagatavošanas ciklu (ja nav bijusi iepriekš krāsota vai rūpnieciski gruntēta)- rūpīga attīrīšana, matēšana, attaukošana, gruntēšana ar plastmasu grunti, ja nepieciešams uzklāt pildošo grunti un krāsot.
Vairāk informācijas par plastmasas detaļu krāsošanu nodaļā Virsmu sagatavošana
Inga
22:01 - 07.18.2011
Vai ir kāds līdzeklis, kas novērstu automašīnas salonā plastmaksas detaļu skrāpēumus un nodilumus, salons tumši zilā krāsā. Varbūt ir kāds līdxzeklis tūbiņā ar švammīti krāsas atjaunošanai? Vai tās švīīkas jāgruntē?
Armands » Inga
Mūsu sortimentā, diemžēl, šāda līdzekļa nav. Domāju ka šajā gadījumā efektīva ir tikai salona detaļu pārkrāsošana.
Normunds
14:12 - 07.17.2011
Sakiet ludzu cik daudz krasas vajadzetu lai varetu nokrasot Nissan Sunny.Vissu.Ka ari laku.Paldies jau ieprieks
Armands » Normunds
Nepieciešams apmēram 2.5 Ltr krāsas, ja nekrāso durvju, bagažnieka ailes, motortelpu.
Andris
11:08 - 07.13.2011
sveiki..gribu nokrasot ww t2 ar TIKKURILA MONIMIX 1K autokrāsu kura man likas piemerota ,jo bus ir armijas variants un gribas lai krasota virsma izskatitos ka veca orginala[nav spidiga].?cik izmaksa krasu.materialu komplekts sim busam?atlaides ari pie
Armands » Andris
Varam Jums piedāvāt 1K autokrāsu, matētu. Cena par 1 Ltr krāsas ir Ls 12.00, papildus nepieciešams 0.2 Ltr šķīdinātājs 650, cena Ls 0.50.
Visam busam, atkarībā no virsbūves un logu konfigurācijas nepieciešams 4-6 Ltr krāsas. (par krāsas daudzumu jākonsultējas ar auto krāsotāju). Krāsas tonis, cik noprotu, interesē Haki vai līdzīgs. Krāsas toņus iespējams izvēlēties no kataloga mūsu krāsu veikalā.
Iegādājoties materiālus visa auto pārkrāsošanai atlaide -10 % no summas!

Ozolinsh
12:41 - 07.06.2011
Sveiki gribu uzzināt cik pie jums varētu maksāt krāsas komplekts lai nokrāsotu audi coupe B2 krāsa - balta, uz lētā gala pusi. Pladies.
Armands » Ozolinsh
Ir divi varianti - "budžeta sērijas" gatavā 2 komp. akrilkrāsa, balta  (1 Ltr krāsa + 0.5 Ltr cietinātāja + 0.15 Ltr akrila šķīdinātājs), komplekts maksā Ls 18.40 vai 1 komp. alkīda  autokrāsa (1 Ltr krāsa + 0.2 Ltr šķīdinātājs 650), komplekts maksā 12.40.
Visa auto krāsošanai (no ārpuses) nepieciešams apm. 3 Ltr krāsas.
Akrilkrāsas priekšrocība pār alkīda krāsu ir labāk spīdums, mehāniskā izturība. Trūkums - akrilkrāsai nepieciešama labāka virsmas sagatavošana.
dainits
21:18 - 07.01.2011
Sveiki ! cik izmaksatu man parkrasot 320 BMW 92.g/(zurka) ja vins jau ir melns???
Armands » dainits
Par krāsošanas darbiem, lūdzu interesējaities pie mūsu sadarbības partneriem, kuru reklāmas baneri ir mūsu mājas lapā!
Ja zināt krāsas kodu kādā tiks pārkrāsots, varam sastādīt materiālu izmaksu tāmi.
Dagnis
15:51 - 06.26.2011
Iesakat kadu iesakumam labu un letu pistoli auto krasosanai,50-60ls apmeeraa
Armands » Dagnis
Ja ir doma iegādāties labu instrumentu, ir vērts apsvērt iespēju izvēlēties STAR SLV 4000F vai STAR EVO-T 4000. Kāpēc? Šīs ir jaunās paaudzes krāsošanas pistoles, kas darbojas LVLP sistēmā - tām ir mazs saspiestā gaisa patēriņš, kas ļauj izmantot salīdzinoši nelielus kompresorus, smalka krāsu materiāla atomizācija (neveidojas mākoņi metālefekta krāsojumos un vienmērīgs materiāla uzklājums - svarīgi iesācējam), krāsu materiāla pārnešanas koeficents līdz 72% (materiālu ekonomija).
Pistoles ir ļoti vieglas, parocīgi ieguļ plaukstā, izgatavošanas un tehnoloģiskā kvalitāte augsta, nodilumizturīgas, ir rezerves daļas un galvenais  - pārbaudītas, atzinīgi novērtētas no pieredzējušu krāsotāju puses.
Noteikti šīs pistolas ieteicams komplektēt ar spiediena regulatoru manometru STAR 081 C, kas ir graduēts atbilstoši šo modeļu nepieciešanajam ienākošā gaisa spiedienam 1.1 -1.3 bar.


Eduarda
09:07 - 06.16.2011
labdien, ja es savu mašīnu nošpaktalēšu un nogruntēsu, nonemšu visas plasmasas un sagatavošu parkrāsošanai, tad cik maksātu mašīnas parkrāsošana pie profesionāla?
audi 80
Armands » Eduarda
Mēs neveicam auto krāsošanas darbus. Par konkrētiem izcenojumiem, lūdzu , interesējaties pie mūsu sadarbības partneriem - krāsošanas servisiem, kuru reklāmas baneri ir mūsu mājas lapā.
Dāvis
01:18 - 06.02.2011
Es vēlētos nokrāsot riteni, gribu, lai perfekti. Ko man vajadzētu pirkt?
Armands » Dāvis
Pārkrāsojot velosipēdu vispirms nepieciešams sagatavot virsmu. Ja vecā krāsa ir labā stāvoklī (nav rūsa, nelobās, dziļas švīkas), tad to nepieciešams tikai nomatēt un attaukot pirms krāsošanas. Šim mērķim izmanto Mirlon abrazīvo materiālu lentu (pārdodam uz metriem) un silikona attaukotājs (fasējam sākot no 100 ml). Ja ir rūsa , tad slīpējam nost līdz tīram metālam, izmantojam rūsas konservantus, gruntējam.
Krāsu uzklāj uz attaukotas virsmas 2-3 kārtās. Ja izvēlas metālikas krāsu, tad papildus uzklāj caurspīdīgo laku. Krāsas, lakas un gruntis mēs piedāvājam aerosolos, arī varam iepildīt jebkuru krāsas toni aerosolā. Toņus varat apskatīties mūsu autokrāsu veikalā.
ivars
13:22 - 05.17.2011
Sveicināti, kā Jūs labāk ieteiktu krāsot plasmasas bamperu moldingus. ar CAR-REP bamperu krāsa, melna 400 ml aerosolā vai arī atsevišķi pirkt plasmasas grunti un tad atsevišķi vēl melnu krāsu? paldies
Armands » ivars
Plastmasas detaļas, sevišķi ja tās nekrāsotas ir bijušas ekspluotācijā uz auto, prasa rūpīgu virsmas sagatavošanu - mazgāšanu, attaukošanu, izsildīšanu, matēšanu, gruntēšanu. Ja tikai uzklāt krāsu uz plastmasas detaļas, tad par 99 % adhēzijas (saķeres) trūkuma dēļ tā ātrāk vai vēlāk nāks nost. Tātad - vispirms virsmas sagatavošana, gruntēšana, krāsošana ar speciāliem plastmasām paredzētiem materiāliem, kurus varat iegādāties mūsu autokrāsu veikalā.
Arturs
18:48 - 05.16.2011
Labdien velreiz. Ja kraso melna mateta krasa ar 2k krasu laka, cik maksa krasa, mateta laka un cietinatajs 3,5L ?
Armands » Arturs
3.5 Ltr melna bāzeskrāsa + 3.5 Ltr bāzeskrāsu šķīdinātājs + 3.5 Ltr matēta laka +1.75 Ltr lakas cietinātājs + 0.5 Ltr lakas šķīdinātājs ar atlaidi (materiāli visa auto krāsošanai-10%) kopā maksā Ls 172.94
Verners
20:06 - 05.15.2011
Cik maksa auto parkrasosana tada pasa krasa ka ir.Krasa ir izbalejusi.Auto ir Mitsubishi Galant Universals sarkana krasaArmands » Verners
Mēs neveicam auto krāsošanas darbus. Lūdzu interesējaties par izcenojumiem pie mūsu sadarbības partneriem, kuru reklamas baneri ir ievietoti autokrasas.lv.
agris
23:39 - 04.30.2011
sveicinati ! sakiet ludzu kadas butu izmaksas tadai astherm krasoshanas kamerai,un vai iespejams tadu pasutiit?
Armands » agris
Jā, šādu krāsošanas kameru var pasūtīt un uzstādīt. Krāsošanas kameras izmaksas veidojas summējot agregātus un konstrukcijas atbilstoši pasūtītāja vajadzībām un darba specifikai. Krāsošanas kamera var tikt komplektēta ar vai bez siltuma rekuperācijas sistēmas, ar lielāku vai mazāku gaisa apmaiņas intensitāti, uzstādīta uz līdzenas grīdas un matāla pamatnes vai arī uz šahtās izbetonētiem gaisvadiem. Ir iespējas izvēlēties greiztu augstumu, kabīnes izmērus, vārtu skaitu un izmērs, apkures veidu (gāze, dīzelis) apgaismojuma jaudu, grīdas režģu laukumu, papildus appūtējus ūdensbāzes krāsām u.t.t. Jauna kamera tiek samontēta 3-5 darba dienu laikā ar ražotāja montieru brigādi.
Ir iespēja apskatīties darbībā Astherm krāsošanas kameru, kas uzstādīta Rīgā.
Ja vēlaties saņemt detalizētāku piedāvājumu, lūdzu atsūtiet savu kontaktinformāciju, vai zvaniet man pa tel. 29209412
Raivis
13:12 - 04.19.2011
Cik makša automašīnas pilnīga pārkrāsošana? auto ir vieglais sedans!
Armands » Raivis
Mēs neveicam auto virsbūvju krāsošanas darbus!. Vidējās tirgus cenas labas kvalitātes pilnai krāsošanai Jūsu automašīnai ar visiem materiāliem ir  robežās no Ls 600-900.
Šī cena lielā mērā svārstās no auto virsbūves esošā stāvokļa, izvēlētās krāsas un konkrēta auto krāsošanas servisa darba izcenojumiem.
Māris
14:38 - 04.16.2011
velos nokrasot savu auto sarkanu mateetu. kadas krasas un kas veel man ir vajadzigas un kaa pareizaak to dariit? kaa arii cik man izmaksaatu tieshi materiaali?
Armands » Māris
Vispirms nepieciešams noskaidrot kāds būs krāsas pārklājum tips. Ir divi varianti: sarkana akrila 2K autokrāsa kurai pievienots matieris (uzklājās 2-3 kārtās) vai sarkana bāzes krāsa kura pārklāta ar 2K caurspīdīgu matētu laku (vispirms uzklāj bāzes krāsu2-3 kārtas, pēc tam pārlako ar matētu laku). Otrajā variantā krāsojuma izskats ir efektīvāks, taču ievērojami dārgāks. Cenu amplitūda ir no Ls 32.20 līdz Ls 54.90 par 1 Ltr krāsas uzjaukta no miksera +komponenti. Visa auto pārkrāsošanai nepieciešams apm. 3 Ltr krāsas. Kā budžeta variantu iespējams izvēlēties kādu no ARS vai SOLL gatavajiem krāsas toņiem, kuriem papildus jāpievieno matieris. Informācija skat. http://www.autokrasas.lv/?gid=70&p=nxt . Krāsu toņu paletes un konsultācijas mūsu autokrāsu veikalā, laipni gaidīti!

Jautāt autokrāsu ekspertiem