Kas ir LVLP (Low Volume Low Presure) sistēmas krāsošanas pistole?

07.16.2024 [2]
 
Vēlaties HVLP krāsošanas pistoles sniegumu taču ar mazākām prasībām pret kompresora ražību un jaudu - LVLP ir tas kas jums nepieciešams.
Autokrāsotāji vai mēbeļnieki kuru aprīkojumā nav pietiekami jaudīgu kompresoru ar LVLP krāsošanas pistoli var sasniegt profesionālu darba rezultātu arī krāsojot vienā piegājienā visu auto vai lielus detaļu laukumus. Kompresora gaisa ražība ir pietiekama sākot ar 240 Ltr/min (mēbeļniekiem no 170 Ltr/min).
Otra LVLP sistēmas krāsošanas pistoles priekšrocība ir zems krāsas putekļu saturs ārpus krāsošanas kūļa (overspray).
Apzīmējums LVLP norāda uz to ka šīs sistēmas pistole patērē mazu gaisa apjomu pie maza spiediena. LVLP sistēmas krāsošanas pistoles darba spiediens ieejā pie nospiesta gaiļa ir 1.1- 1.3 bar. (salīdzinājumā - HVLP līdzīgs spiediens ir jau izejā, gaisa galvā). Materiāla pārnešnas koeficents LVLP ir vairāk kā 72 % (HVLP salīdzinājumā ir 65-68%).
 
Kā darbojas LVLP sistēmas krāsošanas pistole.
 
LVLP tiek izmantots mazāks gaisa apjoms lai sasmalcinātu (atomizētu) krāsu pistoles smidzinātājā. LVLP sistēmā nelielais gaisa apjoms, kas nepieciešams lai sasmalcinātu krāsu tiek kompensēts ar smidzinātāja galvas precīzo un īpašo konstrukciju. Konstrukcijas īpatnības ir smidzinātāja galvā izvietotā asmeņu grupa, kas vispirms sasmalcina krāsu materiālu, kā rezultatā krāsošanas pistoles izejā tiek iegūts krāsas kūlis viendabīgu un ļoti smalku pilienu veidā. Salīdzinājumā ar tradicionālām krāsošanas pistolēm smalkā atomizācija dod vienmērīgāku krāsas pārklājumu taču ar „lēnāku” darbības ātrumu.
Sakarā ar to ka LVLP sistēmas krāsošanas pistolē krāsas atomizācijai tiek izmantots mazs gaisa apjoms (kas sasmalcina krāsu materiālu) šī instrumenta smidzinātāja mehānisko daļu tīrīšanai un uzturēsānai labā stāvoklī ir jāpievērš īpaš vērība. Niecīgākie aizsērējumi vai bojājumi atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz krāsojuma kvalitāti.
 
LVLP sistēmas krāsošanas pistoles priekšrocības galvenokārt novērtē tie, kam ir svarīgs zems krāsas putekļu saturs ārpus krāsošanas kūļa (overspray) – piemēram krāsojot ārpus speciālas krāsošanas kameras vai mājas apstākļos. Tāpat ievērojama priekšrocība ir auto krāsotājiem kuri izmanto mazjaudīgus kompresorus – iespēja krāsot lielas detaļas vai visu auto neapstājoties.
Apakaļ
Reinis
12:53 - 02.06.2012
Nekrāsoju autiņus, bet koka mēbeles.
Man ir 50L kompresors 2.5kW, 210l/min.
Skaidrs ir, ka šī LVLP pistole man derētu. Jautājums kādu dīzi izvēlēties, lai varētu lakot, gruntēt un krāsot. Vai ir kāds vidusceļš, lai nebūtu jāpērk trīs pistoles!
Paldies.
Armands » Reinis
Vidusceļš tas ir kompromiss. Lai precīzi atbildētu uz jautājumu par optimālu dīzes izmēru ir jānoskaidro krāsu materiāla (krāsa, laka, grunts) ražotāja rekomendācijas par ieteicamajiem dīzes izmēriem, kas norādīti materiāla tehnisko datu lapā (tās ir pieejamas pie izplatītāja vai internetā).
Autokrāsošanā izmantotajām krāsām lakām un gruntīm šāds vidusceļš ir dīzes izmērs 1.4 mm.
Nauris
23:57 - 12.16.2011
Ka ir, vai ar LVLP var lakot? laka sapluust tik pat labi ka ar HVLP un cik atmossfveram jabuut tad.? vai krasai naw jabuut speciali atshkaidiitai prieks LVLP? Padies!
Armands » Nauris
Ar LVLP viennozīmīgi var lakot, taču tas nav optimālākais variants. LVLP sistēmā krāsu materiāls tiek ļoti smalki atomizēts (sasmalcināts), kā rezultātā iegūst diezgan "liesu" un salīdzinoši šaurāku krāsošanas kūli - rezultatā lai laka labi izplūstu, lakošana sanāk lēna.
LVLP sistēmas priekšrocības ir bāzes krāsu uzklāšana un salaidumu veidošana, kur smalkākai materiāla atomizācijai ir lielāka nozīme bāzes krāsu vienmērīgai uzklāšanai (sudraba toņi bez mākoņiem un joslām) un sapludināšanai, piem. STAR EVO-T 4000 vai STAR SLV 4000 F.
Lakošanai un 2K krāsu uzklāšanai piemērotākas ir t.s. vidējā HVMP  vai samazinātā spiediena RP sistēmas pistoles, kurām ir platāks krāsas kūlis ar "bagātīgāku" materiāla padevi uz krāsojamo virsmu, piem. STAR SMV-4000F.

Vairāk informācijas par mūsu krāsošanas pistoļu piedāvājumu skat. šeit

Jautāt autokrāsu ekspertiem